Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Álláskeresési járadék a...

Álláskeresési járadék a felmondástól számítva mikor igényelhető legkésőbb?

Figyelt kérdés
Konkrétan. Munkaviszonyomnak vége 07.12.-én, de nem jelentkeztem 2 hónapig a járadékra, mert elutaztam. Amennyiben most jelentkezek rá, jár 07.13-tól? (Mindeközben szereztem munkát 09.25-tőlre.) Tehát járni fog végül 07.13-09.24 közöttre?

2019. szept. 11. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem így megy. Igényelheted később, csak annyi a lényeg, hogy az igénylést megelőző 3 évben legyen legalább 360 nap munkaviszonyod. Viszont visszamenőleg nem lehet igényelni. Vagyis ha ma bemész, csak 09.11-09.24 közötti időszakra kapsz pénzt.

Illetve fontos, hogy a munkaviszonyod megszűnése után 45 napig (ha tartott innyi ideig a munkaviszony) passzív jogon jogosult vagy eü ellátásra, utána magadnak kell fizetned. Ha jól számolom, augusztus 27-szeptember 24-ig kell fizetned, valami 7-8 ezer körüli összeg egy hónapra, ennek az időarányos részét. Vagy a NAV-nál, vagy ügyfélkapun keresztül egy nyomtatvány kitöltésével tudod ezt intézni.

2019. szept. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg nem folyósítsnak. Jelentkezz be mihamarabb, és attól a naptól fog számítani, valamint akkor jelentsd ki magadat a munkaügyiből amitől a munkaszerződéseden dátum fog szerepelni.
2019. szept. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben holnap, azaz csütörtökön bejelentkeznél, úgy 09. 12-24-ig, azaz 13 napra kapnád az álláskeresési járadékot.

Ehhez be kell vinned a kilépő papírjaidat, TB kiskönyv is azt hiszem, stb. Amikortól lesz munkád, be kell jelentened a munkaügyi központban, azaz ki kell jelentkezned.


Még valami: mielőtt bemész a munkaügyibe, hívd fel őket telefonon, mert régebben néhány helyen csütörtökön nem volt ügyfélfogadás - nem tudom, most hogy van.

2019. szept. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, így már világos!
2019. szept. 12. 03:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Visszamenőleg nincs ellátást, attól a naptól jár, amikortól igényled abban az esetben, ha az álláskeresési járadékra jogosultság feltételeivel aznap rendelkezel.


Ha kifutottál a feltételekből az igénylés napján, akkor nem jár. Még úgy sem, ha "időben" jelentkezés esetén meg lettek volna hozzá a feltételeid.

2019. szept. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!