Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sokat ismetelt kerdes, mennyib...

Damn kérdése:

Sokat ismetelt kerdes, mennyibol is lehet Magyarorszagon megelni HA? :

Figyelt kérdés

Kulfoldrol koltozunk haza. 8 eve elunk kint es vissza csak 2-3 evente 1x-1x mentunk. Sajnos/szerencsere tapasztaltam az elmult hetekben az ismerosokkel valo beszelgetesek soran, hogy a dolgok otthon nagyon sokat valtoztak. Segitsegeteket szeretnem kerni ahhoz, hogy kicsit tobbet lassak abbol ami otthon folyik. Megadok par adatot aminek a segitsegevel iranymutatast adhatnatok.

Szoval a kerdes fentebb adott, itt pedig par adat:

- 2 felnott, 1 negyeves gyermek

- 130nm ikerfelre kell fizetni rezsit Budapest vonzaskorzeteben levo varosban (gaz, villany, viz, internet illetve szerintetek ide tartozo egyeb dolog, nem vagyok azzal peldaul tisztaban, hogy van-e otthon havonta fizetendo ingatlanra vonatkozo ado vagy hasonlo mint angliaban pl a council tax)

- 2 auto fentartasa havi szinten nem tobb mint 2000 illetve 4000km-rel

- Nem a tescos 100ft-os babkonzervet de nem is a 100k ft-os kaviart esszuk vagyis az etelen nincs se sporolas se szoras. Amit szeretnenk megeszunk, logikus hatarokon belul.

- iskolakezdes mennyibe kerul 1. osztalyos kortol?


Nyilvan a fenti adatok csak nagyvonalu iranyadoak es esetenkent elteroek lehetnek a tapasztalatok, de megis segithet kicsit kibogozni a szalakat.

Kerlek tovabba ne szamoljatok bele olyan esetenkent nagyon eltero dolgokat, hogy kinek milyen lakashitele van. En tudom magunkrol hogy mekkora lesz ez az osszeg es termeszetesen hozza adom majd ahhoz amit itt atlagban kapok, ugyhogy kerlek ezt ne soroljatok. Nyaralasi koltseget se szamoljatok mert ez is eltero lehet nagyon, hogy valaki Monorra megy nyaralni valaki pedig a Holdra. Tisztan a lakas, autok illetve az altalanos elet fentartasi koltsegeire vagyok kivancsi.


Nagyon szepen koszonom a valaszokat elore is.



2019. szept. 11. 16:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
Tehát egy középosztály-beli életre gondoltál. Nos, az alsó hangon is 300 rugóba fog fájni havonta, ha az utolsó forintig mindent beleszámolunk.
2019. szept. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Inkább félmilla, az alapján, amit írtál. Iskolakezdés átlag 67-70.000 Ft. Ebben a tanszereken kívül lehet néhány ruha is.
2019. szept. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%

"Tehát egy középosztály-beli életre gondoltál. Nos, az alsó hangon is 300 rugóba fog fájni havonta, ha az utolsó forintig mindent beleszámolunk."


Itt van egy kis hiba.

A 300 még nem középosztály. Vagy ha úgy érted fejenként 300, összesen 900, akkor oké. De az is még csak a középosztály legalja.

2019. szept. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
27%
Sajnos nálunk a 300 már annak számít...ez itt a baj.
2019. szept. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%
Amit leirtal abból csak a havi 6000 km autózás elvisz 150-200 ezret. Nem egyenletesen, de aki évi 40150 ezret autózik annak elég komolyan kell amortizaciót, szervizt fizetni.
2019. szept. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
#5 - vegiggondoltam amit irtal es valoban nem lesz annyi otthon. Az itteni km-ket vetitettem le otthonra, de valoszinuleg nem lesz tobb durvan 600km illetve 2000km-nel. Koszi az eszrevetelt.
2019. szept. 11. 18:23
 7/20 anonim ***** válasza:
75%
2019. szept. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
Ez az életszínvonal kb 600 ezer forint havonta (nyaralás, étterem, szórakozás nélkül).
2019. szept. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

Egyet értek, ez a leírtak alapján 5-600e huf egy gyerekkel.


De ha eszed van és nem muszáj akkor eszedbe sem jut hazaköltözni, épp lejtmenetben van a rendszer és a visszaesés MO-nak sokkal jobban fog fájni, mint a nyugatnak.

2019. szept. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%

"Sajnos nálunk a 300 már annak számít...ez itt a baj."


Nem!

A középosztály nem azt jelenti, hogy átlagkereset vagy picivel felette.

Középosztály nagyjából az, akire az átlag alatt keresők azt mondják gazdag. :)

2019. szept. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!