Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adás-vételinél a az eladó...

Adás-vételinél a az eladó fizeti a bankszámlás utalást?

Figyelt kérdés
3 milliot fogok holnap utalni, mert vettem egy telket. Viszont bankszamlas utalasnal mindig kevesebb erkezik a kedvezmenyezett szamlajara.. szoval a kerdesem, kerek 3 milliot utaljak vagy tobbet???

2019. szept. 16. 19:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést a kerdesem röhejes, de remelem erthetoen irtam alatta
2019. szept. 16. 19:54
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen te fizeted. Ha 3 milliót utalsz abból a bank semmit nem vesz le, hiszen akkor nem tudnád pontosan mennyit kell utalni. Az utalásköltségét később terheli a bank a számládra tehát azt külön fizeted.
2019. szept. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Viszont bankszamlas utalasnal mindig kevesebb erkezik a kedvezmenyezett szamlajara


Ez valami baromság, és több helyen olvastam már. Ha 4125 Ft-ot utalsz, akkor 4125 Ft érkezik a másik számlájára, minden összegnél így van. Az utalás díját külön vonja le a bank a te számládról utalás után.

2019. szept. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Az 1-es jól írja.

Nincs olyan, hogy kevesebb pénz érkezzen az utaláskor.

2019. szept. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
0%
Jól értem, hogy 3 millió forintnál azon a maximum 800 Ft-os utalási díjjon aggódsz?
2019. szept. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat! Nem aggódom, igazábol volt mar, hogy mikor anyamnak kuldtem mondjuk 30ezret abbol csak 29600at kapott meg, tehat vontak valamit.. 2 kulonbozo magyar bank volt.. es azon gondolkoztam hogyha en elutalok 3 milliot mi van ha abbol az elado nem kereken kapja meg az osszeget?
2019. szept. 17. 01:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Az képtelenség.


Az lehet, hogy Anyukád csak 400 forinttal kevesebbet tudott felvenni, mert mondjuk, nem volt fedezet a bankszámláján a havi számlavezetési díjra, vagy egyebekre, és az éppen aktuálisan beérkező összegből kielégítette azt a bank, de ha Te 30 ezret utaltál, akkor 30 ezret jóvá is írtak neki.

2019. szept. 17. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!