Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ingatlan adásvételi szerződés...

Ingatlan adásvételi szerződés aláírásakor nem a teljes összeget fizeti ki a vevő, ez nem gyanús?

Figyelt kérdés
Azt kérte a vevő, hogy szerződéskötéskor csak a vételár 90%-át fizethesse ki, míg a maradék 10%-át majd az ingatlan átadásakor. De miért? Ez neki miért jó? Át akar verni és nem adja meg a 10%-ot? Tapasztalatok?

2019. szept. 16. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Amennyit fizet annyit írtok az átvételi elismervényre. A maradékkal tartozni fog.

A szerződésbe bele lehet írni, hogy 90%-ot fizet ekkor, a maradék 10%-ot pedig az ingatlan átadásakor.

Értelme nincs, de ha neki így a jó és te nem bánod, akkor miért ne.

2019. szept. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Miért lenne gyanús? Nem szokatlan.


Miért kéri ezt? Bizalmatlanság. Nehogy úgy járjon, hogy kifizeti a teljes összeget, aztán nem költöztök ki. Így legalább van ösztönző erő, ami jelen pillanatban a maradék 10 %.


Első lakásomnál jártam így. Az eladó elment, odaadta a kulcsot, csak éppen nem költözött ki. 1 hónapig ment a vita, én pedig mondtam neki, hogy nem kapja meg a maradék vételárat, amíg nem viszi a motyóit el.

Elvitte, utána meg azért izgult, hogy kifizetem-e neki a maradékot. :)

2019. szept. 17. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Normális ügyvéd csak így ír adásvételit, sőt a meghatározott idejű birtokba adás időpontjával ha csúsztok a kiköltözéssel, vagy tulajdoni lap tisztázással, akár napi kötbérrel a 10% vételárból ( pl. 10.000Ft/nap) ketyeghet is lefelé a fennmaradó összeg.


Ösztönzőleg kell, hogy hasson a birtokba adás időpontja.

2019. szept. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyannyira nem gyanús, hogy teljesen bevett szokás ingatlan adás-vételnél.


Azért, mert mit csinál a vevő, hogyha kifizeti a teljes vételárat, megegyeznek mondjuk egy nov 1-es átadásban aztán novemberben a régi tulaj közli, hogy neki nem sikerült új lakást szereznie még, úgyhogy nem költözik ki / itt hagyná az összes cuccát amíg meg nem oldja... Ő van birtokon belül, kidobni sem tudod.


A visszatartott összeg a biztosíték, östzönzés, hogy el is húzzon a megadott időre. Mi anno ha jól emlékszem nem 10%-ot tartottunk vissza hanem 25-öt.

2019. szept. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%
Épp hogy te nem adtad át az ingatlant. O odaadja a pénzt te meg a kulcsot . Ebből csak te nem akarsz teljesíteni
2019. szept. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!