Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diákmunkásként nekem is lehet...

Diákmunkásként nekem is lehet önsegélyező- vagy egészségpénztáram?

Figyelt kérdés

Olvastam ezekről és pl. a családomban gyógyszerekre el tudnánk számolni az egészségpénztárat, vagy majd későbbre is jól jönne a jövőben valamikor az önsegélyező biztos (pl. táppénz, munkanélküliség).


Ugye diákmunkások után a munkáltatónak egyedül az SZJA-t kell fizetni a bruttóból, semmi mást, ezért a többit megkapjuk. Számoltam, hogy tavaly is kb. 120 ezer ft volt az SZJA-m a magyarországi diákmunkáim után és nagyságrendileg idénre is ennyi lesz majd. Akkor ebből már (az ideit) én is vissza tudnám igényelni, ha nyitnék egy ilyen pénztárat? Amit ide befizetnék ha jól értem kicsit olyan, mintha kapnék a pénzemre 20% kamatot, igaz?


Szerencsére nem hónapról hónapra élek, tudok is félretenni, mert nyaranta külföldön dolgozom, a család is támogat egy kicsivel, stb.

23/F


2019. szept. 18. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen így van. A külföldi munkával nem tudom mi a helyzet, de ha fizetsz Magyarországon szja-t(akár diákmunka miatt) akkor igénybe tudod venni az adókedvezményt!


Nagyon megéri valóban!


20% kamat az túlzás, mert vannak költségek, de mondjuk 15% az megvan. Bőven megéri csak sokan nem ismerik.

2019. szept. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyébként így tudja ingyen támogatni az nagyszülő az unokáját. Ugyanazt a gyógyszert, ugyanott veheti mint eddig de a számlát unoka el tudja számolni.

Ingyen pénz. Minimális adminisztráció.

2019. szept. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!