Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Anyám özvegyi nyugdíjat...

Anyám özvegyi nyugdíjat igényelt. Apám nyugdíjas volt 23 évig, de most a hivatal olyan igazolásokat kér, amelyek 58-59 évvel ezelőtti időről szólnak. Jogos ez?

Figyelt kérdés
Azt hittük kiszámolják a nyugdíj 60%-át, de ehelyett 1960-61-es külföldi munkavégzés igazolásán rugóznak, pedig az szerepelt apám ny.határozatában. Milyen jogon kérdőjelezik meg egy elhunyt ember nyugdíját, a saját határozatukat és milyen jogon kérnek 59 éves papírokat egy özvegytől?

2019. okt. 3. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Törvény adta jogon.
2019. okt. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Ezt én sem nagyon értem...

(biztos valami dilettáns kezdő ügyintéző van már megint ott).

Talán kérdezd meg Tőlük.

Gyakorlatilag olyan dolgot nem kérhetnek, ami már a rendelkezésükre áll.


Valamire csak hivatkoznak? Jogszabály stb., ami alapján kérik.

2019. okt. 4. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Onnan tudom azt, amit írtam, hogy kérdeztem tőlük. Ugyanis elsőre írtak 2 oldalnyi töméntelen baromságot, amiből csak annyi volt a lényeg, hogy nemzetközi eljárást indítottak és küldjünk be mindent (?) amit tudunk. Most várom a vérnyomásom csökkenését és újra kérdezni fogok.
2019. okt. 4. 16:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem semmi...
2019. okt. 5. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Dudok Andrásné ***** válasza:
36%
Az lényeges,hogy apud mikor halt meg?Ugyanis ha anyud most lett nyugdíjas és apud több mint 10 éve halt meg,akkor nem jár özvegyi nyugdíj anyudnak.
2019. okt. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt ha külföldről is jogosult nyugdíjra, akkor a kettő alapján kell özvegyi nyugdíjat számolni.

És az is lehet, hogy rokkantsági ellátása volt, ami 2012-től - köszönjük - már nem számít nyugdíjnak, ebben az esetben viszont az egész nyugdíjat újra kell számolni.

Törvény, ne az ügyintézők hibáztasd.

2019. okt. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!