Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Probléma munkaviszonyból és...

Monkeyface92 kérdése:

Probléma munkaviszonyból és egyéni vállalkozásból? Etikett

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én 1 éve otthonról dolgozom matematikai modellezőként mint alvállalkozó (KATA) és most MEGKERESTEK egy nagy cégtől egy data scientist munkával. Azt mondták hogy az etikettbe nem fér bele az, hogy folytassam az egyéni vállalkozásos munkámat, de a vállalkozást nem kell bezarni. Én viszont mindenképp szeretném, mert elég sok kiadás van kilátásban és esténként az otthoni munkámmal foglalkoznék.

Azt szeretném kérdezni, hogy a cégnél valahogy rajohetnek-e arra, hogy én folytatom az alvállalkozói munkámat? Valahogy meg szeretném oldani hogy ez működjön. Az otthoni munkás cégnél ezzel nem lesz gond.

Köszönöm


2019. okt. 5. 09:57
 1/10 Bak Norbert ***** válasza:
100%
Versenytilalmi szerződést köthetnek veled.Az pedig ki fogja zárni.
2019. okt. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen azt értem, de tudják ezt vajon ellenőrizni? Semmi kapcsolat nincs a 2 cég között.
2019. okt. 5. 10:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Ev nyilvántartás publikus, ott látszik, hogy müködő a vállalkozás. Ezen kívül nyilatkoztathatnak is a működésről, amiben ha hazudsz, akkor nagyobb para is lehet belőle.
2019. okt. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, tudják ellenőrizni.
2019. okt. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De ha jól értem akkor csak azt látják hogy működik e. Azt mondták nem baj ha működik nem kell megszüntetni, csak ezt a munkát ne csináljam.
2019. okt. 5. 10:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen etikett? Mi az indokuk? Fizetnek annyit, hogy megérje egy biztos fizető ügyfelet visszamundani?
2019. okt. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, a főfoglalkozásodban Bejelntési kötelezettséged van a mellékfoglalkozású vállalkozás miatt.


Tehát, ha csinálod, be kell jelentened a fő munkaadó felé.

Amennyiben ők ELŐRE jelezték, hogy azt a tevékenységet, amit most csinálsz, nem csinálhatod, úgy nyilván szerződéskötéskor ezt bele is vennék.


Ha egy nagy cégről van szó, akkor én a helyedben nem sumákolnék, hanem tisztességesen betartanám az általuk lefektetett szabályokat (persze, csak ha anyagilag is megéri), mert ha nagy cég, akkor van egy olyan jó ügyvédjük, hogy ha nem tartod be a szabályokat, még a gatyádat is kiperelik belőled.

Akkor aztán tényleg sok kiadásod lenne...

2019. okt. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez pont az a helyzet, ahol mondhatod azt a cégnek, hogy rendben, abbahagyod azt a magánprojektet, de fizessenek annyival többet.
2019. okt. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha lebuksz akkor beperelnek és meg is nyerik.
2019. okt. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem éri meg. Egyszer csak kitesznek a válságra hivatkozva, és buktad az otthoni munkáidat is. Több lábon kell állni, ha egyre támaszkodsz, se perc alatt mindent elveszíthetsz. A magánkuncsaftjaidat ha elveszted, azt a szegmenst nem fogod egy évecske alatt visszaépíteni...
2020. márc. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!