Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Főállású őstermelő vagyok, ez...

SV_Gyuri kérdése:

Főállású őstermelő vagyok, ez mellett lehet másik munkahelyem cégnél?

Figyelt kérdés

Közös őstermelői igazolványunk van a családdal, de én szeretnék elmenni egy céghez jövőre dolgozni. Az őstermelői tevékenységemet is megszeretném tartani.

Gondoltam arra is hogy kiválok a közös őstermelőből egyénibe. De nem nagyon vagyok ezzel tisztában, hogy miként vállalhatnék főállásban(8óra) vagy mellékállásban(4óra) cégnél munkát?



2019. okt. 11. 07:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Vállalhatsz munkát 8 órában is, és akkor az lesz a biztosítotti jogviszonyod, az őstermelői meg megmarad mellette másodlagosnak, kevesebb járulékvonzattal adott esetben.
2019. okt. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Norbi, ne! Ne adj őstermelős tanácsot!

Nem főállású őstermelő vagy, hanem biztosított őstermelő. (főállású vállalkozónál számít, hogy hány órás munkaviszonyod van, bizt.őstermelőnél nem)

Ha munkaviszonyod lesz, (lényegtelen, hogy hány órás), nem leszel biztosított őstermelő. Ezt jelezned kell a NAVnak a 19T1041-es nyomtatványon. Azután a (15)58-asokat se kell beküldened (kivéve az utolsót a vegyes időszakról amikor még biztosított is voltál, de munkaviszonyod lett)

A közös őstermelőiből se kell kilépned, ebből a szempontból lényegtelen.

Olvasd el a NAV 06-os információs fuzet 7-es pontját.

2019. okt. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó, csak "magamból indultam ki".

Máshol főállású biztosítottként, mint őstermelő. :-)

2019. okt. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2019. okt. 11. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!