Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyen feltételekkel megéri...

Ilyen feltételekkel megéri egészségpénztárt nyitnom?

Figyelt kérdés
Januártól ha mindegy jól megy, gyerekünk lesz, neki havonta vennénk cuccokat a dm-ben, plusz a gyógyszertárból is biztosan kellene pár dolog, meg a fogaimat is meg akarom csináltatni egy olyan helyen, ahol van szerződésük egészségpénztárral. Az OPT-nél nyitnám egyébként, mert ott van a lakossági számlám. Így megéri belevágni, vagy a túl nagy macera és plusz költségek miatt inkább bele se kezdjek?

2019. okt. 14. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha megkapod a 20% adójóváírást rá, akkor kétségkívül megéri. Nekem sok éve van, most már onnan fizetek kiegészítő egészségbiztosítást is. (Igaz, nem OTP-s.)
2019. okt. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagy macera számlaküldözgetès miatt. De a baba születèsère betehetsz 750.000 ftot, ha van feleslegbe ès kb +120-at vehetsz ki 180 nap múlva. Párod szintèn. Fogak ha nagy költsèg arra is jó lehet. A pelenkát majd meglátod lesz-e kedved.
2019. okt. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

az adójóváírást akkor is megkapom, ha GYED-en vagyok?


de ha van kártyám, nem kell számlát küldözgetni, nem? Maximum a fogászati kezeléskor, de úgy tudom, gyógyszertárban és dm-ben leeht kártyával fizetni.

Tehát jól értem, most befizetnék 750-et és 180 nap múlva kivehetek 870-et? Ez hogy van pontosan? Túl szépen hangzik ez nekem :)


köszönöm előre is.

2019. okt. 14. 21:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Pedig így van. Ha van adód és van mire elhasznalni a pénzt. A gyerek születés és utána pár évig gyerekjáték kihasznalni akár a teljes összeget. Mi is évek óta mindketten kapjuk az évi 150-150 ezret (mínusz némi költség, a 120-130 nagyjából tiszta haszon)

Gyed, gyes kiegészítésre is jó. Születéskor is kivehető egy millió. Olvass utána, nagyon megéri.

Hátrány, hogy bele kell tolni a pénzt. Akinek nincs szabadon több tízezer az igencsak nehézkesen, keveset tud belőle kihasznalni. Jó, oké, gyógyszer, pelenka stb de abból nem fog évi 800 ezer összejönni.

2019. okt. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként egyáltalán nem macera a számla küldés. Gyűjtöm aztán idővel leadom ha sok összejött. Én MKBnal vagyok, bármelyik MKB bankban le lehet adni. Illetve ott tudok befizetni is kp. Utalni is lehet persze.


Még annyi hátrány van, hogy nem OBA garantált az egészségpénztár. Szóval milliókat ne tarts ott.


De tényleg nagyon szép hozamot termel, ha adózik eleget hozzá az ember. Nem kell sokat, már a gyed is elég.

2019. okt. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze nagyon megèri!
2020. okt. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!