Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 1,2 millió forint Unibetről...

1,2 millió forint Unibetről adózatlanul mennyire lehet gond?

Figyelt kérdés

Egy haverom nyert ennyit az Unibet irodánál, úgy gondolta 3 részletben utalja ki, mivel már voltak "kisebb" százezres tételek ami érkeztek a számlájára.

Szemműtétre akarja költeni és jogsira. Ebből a jövőben lehet valami gondja?

Azért nem olyan összeg és vagyonosodás, mint ha valaki a semmiből felhúz egy házat.



2019. okt. 16. 00:43
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Adózva kapod amúgy is.
2019. okt. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor kapnad adomentesen, ha az ujinet fizetne isehaza koncesszios dijat. De mivel idehaza ezt csak a Szerencsejatek zrt meg a fidesz sajat kaszinoik nyertek meg, ezert minden mas nyeremeny adoketeles, az pedig a jelenleg ervenyes torveny szerint hangzik:


“A játékos köteles az adót (16 %), valamint az egészségügyi hozzájárulást (EHO – 27 %) a negyedévet követő hónap 12. napjáig bevallani és megfizetnI.”


Tehat tippmix nem lenne az, toto sem, minden mas, plane kulfoldik viszont azok. Es a gond az, hogy nem valami noname szamrol erkezik a penz, hanem egy jol ismert es nyilvantartott kulfoldi szerencsejatek cegtol, magyarul ev vegen fel perc lekerni egy utalas listat a NAV-nak es automatizaltan osszevetni az adobevallasokkal. Nem veletlen, hogy a profik nem utaljak ki bankoknak (kulfoldi bankoknak is kell jelenteni), mert ez mar nem a par % adocsalas, szamla nekuli eper arusitas, hanem igen sulyos tetelek es raadasul jol nyomonkovetheto forrasbol.

2019. okt. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Rengeteg pénzt utaltam ilyen oldalakról és egy büdös fillért soha nem fizettem. Le se szarja senki.
2019. okt. 16. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hogyan csinálják akkor a profik?


Skrill, Neteller vagy valami ilyesmi?

2019. okt. 16. 08:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Na akkor szépen sorban:


Az első válaszoló nettó baromságot írt, azzal ne is foglalkozzál.


A második válaszoló már jó irányba kezdett indulni. Abban igaza van, hogy nem adómentes csak az itthoni dolgok lennének, stb. Meg a végével is egyetértek. Viszont amit írt a 16%-ról meg az ehoról az egyáltalán nem igaz, ott nagyon fals infot adott.


A harmadik válaszolónak úgy tűnik szerencséje volt eddig, kívánom neki, hogy maradjon is így.


Amennyiben nyugodtan szeretne aludni a "haverod", úgy az alábbi dolgokat érdemes betartania:


Szóval az okés, hogy az unibeten nyert pénzt, de nagyon nem mindegy, hogy mivel. Nem mindegy, hogy fogadással vagy kaszinóval vagy pókerrel vagy mivel.


Abban az esetben, ha a nyeremény megszerzése tevékenység végzéséhez köthető – példáulpókerjáték –, akkor az önálló tevékenységből származó jövedelem keletkezik. Önálló tevékenységből származó jövedelmet tevékenységenként úgy kell meghatározni, hogy az azonos tevékenységhez kapcsolódó összes – az Szja törvény 2. számú melléklete szerinti – bevételt (nyeremény) csökkenteni kell az elszámolható költségekkel. A költségelszámolás kétféle módszerrel történhet. Az egyik módszer a 10 százalékos költséghányad alkalmazása, a másik a tételes költségelszámolás. Fontos megjegyezni, hogy egy adóéven belül a magánszemély csak az egyik módszert választhatja, amit egész évben minden önálló tevékenységből származó jövedelem meghatározása esetén alkalmaznia kell. Azonban, ha a magánszemély év közben a 10 százalékos költséghányadot alkalmazta, akkor lehetősége van arra, hogy év végén a tételes költségelszámolást válassza, amennyiben a megfelelő igazolásokkal rendelkezik. A 10 százalékos költséghányad alkalmazása esetén a bevétel 90 százaléka minősül jövedelemnek. Ebben az esetben a bevétel más költséggel nem csökkenthető, viszont a költségek igazolásához nincs szükség bizonylatokra. Tételes költségelszámolás esetén a bevétellel szemben a jövedelem megállapításához elszámolható az adott tevékenység bevételének mértékéig a tevékenység folytatása érdekében az adóévben ténylegesen felmerült és igazolt – az Szja törvény 3. számú mellékletének rendelkezései szerint – elismert költség. Elismert költségnek csak a bevételszerző tevékenységgel közvetlenül összefüggő, kizárólag a bevétel megszerzése, a tevékenység folytatása érdekében az adóévben ténylegesen kifizetett,

szabályszerűen – főként számlával – igazolt kiadás minősül. Költséget kizárólag a bevétel mértékéig lehet levonni. Például online póker esetében a berakott tét, a szolgáltató felé befizetett díj, – amennyiben azt a magánszemély megfelelően tudja igazolni – költségnek tekintendő.


Abban az esetben, ha a nyeremény megszerzése tevékenység végzéséhez nem köthető – például sportfogadás esetén –, akkor az Szja törvény 28. §-sa szerinti egyéb jövedelem keletkezik. Az adóköteles jövedelmet úgy kell megállapítani, hogy a bevételt csökkenteni kell az Szja törvény szerinti elismert költségekkel. Fontos megjegyezni, hogy ügyletenként (fogadásonként) kell a bevételt és a költséget elszámolni. Ez azt jelenti, hogy például a vesztes fogadások költsége nem számolható el a nyertes fogadások bevételével szemben. Abban az esetben, ha a nyeremény juttatója nem minősül kifizetőnek, – például a nyeremény egy külföldi honlapon szervezett játékból származik, – akkor a jövedelem után a magánszemélynek kell befizetnie a 15 százalék személyi jövedelemadó-előleget és a 17,5 százalék szociális hozzájárulási adót a szerzés negyedévét követő hónap 12-ig. Fontos megjegyezni, hogy miután egyéb jövedelem esetén a szocho megfizetésére a magánszemély a kötelezett és azt költségként nem számolhatja el, számára nem térítik meg, ezért Szja törvény 29. §-a értelmében az adóelőleg – és ezért a szocho – alapja a jövedelem 84 százaléka.

2019. okt. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az első tudom, hogy butaságot írt, meg képben is vagyok ezekkel a dolgokkal.


Kérdés, hogy lehet azt bizonyítani, hogy a pénz pókerből vagy sportfogadásból jött össze? (a haveromnak nyilván a póker lenne a jobb, szóval azt rálehet mondani amég valaki nem állítja az ellenkezőjét)


Egyébként ez a tételenkénti adózás esélytelen nála.

Mert szinte minuszba lenne, nagyon sok fogadása van, és volt jópár 100.000 Ft feletti.

Szerintem ez egy hülye rendszer, ha valaki nyer 100.000 ből 200.000 ret abból adóznia kellene, de ha nem adózik és felteszi megint akkor elbukik 200.000-ret és még fizessen be 30.000 ezret (ezt csak úgy találomra mondtam), mert volt előtte egy nyertes tétele...

2019. okt. 16. 13:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Bizonyítani az unibetes historyval lehet. Ha ellenőrzés van, biztos lehetsz benne, hogy bekéri a NAV.


A rendszer pedig a fent leírtak szerint működik, az adóhivatalt pont nem érdekli, hogy az adózók szerint hülye-e vagy pedig sem. Valahol jogos is egyébként, mert én is adózok a vállalkozásom jövedelméből, viszont ha rosszul fektetem be az egészet, akkor elbukom. De attól az adót még ki kellett fizetnem akkor.


Meg lehet próbálkozni egyébként, hogy nem adózol, simán lehet, hogy sosem derül ki. Viszont én már voltam ilyen ellenőrzésen a navnál, nem egy leányálom, azt elmondom.

2019. okt. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Érthető mit mondasz.


És a Skrill/ Neteller?

Ott van egy netes pénztárca, és kapsz egy kártáyt és felveheted az ATM-nél, nyoma sem marad.

2019. okt. 16. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!