Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mèhèszkedesbe belekezdeni...

Mèhèszkedesbe belekezdeni jelenleg megèri anyagilag?

Figyelt kérdés
Szeretnem csinalni, kint lenni, de anyagilag kelloen pluszosan kellene kijonni, legalabb evi 1 m ft nyeresegre lenne szuksegem, atlagban,beleraknam a munkat. Szerintetek lehetseges? Hallottam, hogy vannak benne nagyobb kockazatok, valamekkorat tudok vallalni
2019. okt. 25. 11:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Most indul tanfolyam is, 6 honap es 200 ezer ft... Erdemes belerakni ebbe a projektbe a rengeteg idot es penzt?
2019. okt. 25. 11:18
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, de ha ez a vágyad...
2019. okt. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hobbiként remek dolog akkor nem a haszon a megt3rül3s számít . Üzlet vagy megélhetés már kemény téma .
2019. okt. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt azert tegyuk hozza, hogy hobbikent uzni egy tobb millios befektetest igenylo dolgot az kicsit meredek
2019. okt. 25. 12:26
 5/13 anonim ***** válasza:
Neked meredek, de van, aki simán megengedheti magának.
2019. okt. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#4 más luxusautót tart fönt hobbiból.. na az a meredek
2019. okt. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Veszel egy hasznát pergetőt amely állapottól függően 50-200 ezer forint. Pár család méhet is veszel (30-50 ezer/család időszaktól függöen). Ha van telked akkor kezdheted a méhészkedést. Szerintem a tanfolyam nem éri meg. Inkább egy öreg tapasztalt méhesz mellé állj be segédkezni és közben tanulsz.


Én 25 családdal foglalkozom hobbiszinten. Nem vándorlok a méhekkel így a telephelyen lévő méhlegelőről van mézem. Idén az időjárás nem volt kegyes így 100 kg repce, 180 kg akác és 200 kg napraforgó mézem lett. Mindent háztól adok el. Sajnos az általad vízionált 1 millió forintos bevételem nincs meg.

2019. okt. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

nem, a luxusautó, iphone, stb. ezek státusz szimbólumok.


a méhészkedés pedig munkával járó komoly befektetés


a tanfolyam kell, a papír miatt.. próbáltam már ismerős méhészeknél segédkezni, nem igazán vevők rá, önzőek, írígyek a tudásra...


igazából nem tudom hogyan kezdjek hozzá...

hogy például hogyan találok majd embert, akinek a földjére vándoroltathatom majd a méheket, ez az ami a leginkább aggaszt, illetve hogy megbízható is legyen az az ember, és ne lopjon szét...

2019. okt. 25. 19:48
 9/13 anonim ***** válasza:
Őszintén mondom,ha nincs olyan méhész a környezetedben akitől napi szinten elszívhatod az ismereteket, tudást, akkor ez elég felejtős profit orientált munkaként vizionálni. Igen ez lehet valóban egy költséges hobbid, de ha nincs kapcsolatod a méhészkedéssel és nincsenek súlyos millióid, tízmillióid amit betudsz fektetni akkor felejtsd el, te ebből nemhogy megélni nem fogsz, de még a költségeidet sem fogod kitermelni!
2019. okt. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mégis mivel tudna szétlopni téged az akinek a földje végére kiteszed a méheket?

Egyedül te tudsz kib/szni vele, ha úgy csinálsz, mint velünk csinálták, hogy métereken letaposták vetést, mert úgy kényelmesebb volt.

2019. okt. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!