Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit dolgozhat nyugdíjasként?

Mennyit dolgozhat nyugdíjasként?

Figyelt kérdés
apám megbízott hogy nézzem meg neten hogy van-e valami szabályozás rá ha nyugdíjasként újra munkába állt van-e valami kikötés hogy hány órát dolgozhat? mert először azt mondta neki valaki hogy nincs, most meg teletömték a fejét hogy mégsem úgy van az. nekem meg lövésem sincs hol keressem vagy mit. normál nyugdíjba vonulás volt, nem rokkantságis vagy ilyesmi. tud valaki segíteni?
2019. okt. 25. 16:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%
Amennyit akar. Még bejelenteni sem kell, csak számfejteni és bevallani a 15% szjat és kész is.
2019. okt. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
annyit tett még most hozzá hogy "megbízási díjon vagyok" ha ez befolyásol valamit
2019. okt. 25. 16:13
 3/20 anonim ***** válasza:
64%
Dolgozhat korlátlanul. Apukám felesége is öregségi nyugdíj mellett dolgozik 8 órában. Túlórázni is szokott, néha hétvégén is. Már nem, de egy időben rendszeresen volt éjszakás is.
2019. okt. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
köszönöm
2019. okt. 25. 16:54
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

Mi az, hogy még bejelenteni sem kell?

Már hogyne kéne?

Hivatalos munkaviszony, be kell jelenteni!

Nyugdíjjárulékot nem fognak vonni, de mást igen.


Ismerek olyat, aki 1 órára van bejelentve, mivel valaminek lennie kell.

Megbízási jogviszonynál természetesen nem órában mérik.

2019. okt. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Elsőre én se értettem a bejelentésest, de az egyes szerintem úgy értette, hogy a nyugdíjfolyósító felé nem kell külön jelenteni, ha lesz munkaviszonya.
2019. okt. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nem, nem úgy értettem. Idén változott a nyugdíjasok foglalkoztatása. Csak a 15% szja-t kell vonni tőlük, mást nem. És bejelenteni sem kell őket, elég ha bérszámfejtve van és minden hónapban bevallva a 08-as bevallásban. Természetesen a munkaviszonyra vonatkozó előírások és kötelezettségek rájuk is vonatkoznak.
2019. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Betöltötte az öregségi nyugdíjkorhatárt?

Ha igen, nincs korlátozás.

Ha nem, akkor a nyugdíjjárulékalapot képező jövedelme ha eléri a minimálbér 18-szorosát, be kell jelenteni, szünetel év végéig a nyugdíj folyósítása. MEgbízási díj esetén akkor van járulékalap, ha az összeg és az időszak alapján biztosítottá válik.


Erre nem vonatkozik a csak szja!!!

2019. okt. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Hivatalos munkaviszony, be kell jelenteni!


Munkaviszonyban foglalkoztatott öregségi nyugdíjas nem biztosított, ezért nem kell bejelenteni a 1041-en.

2019. okt. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha öregségi nyugdíjas (tehát betöltötte a nyugdíjkorhatárt, és nem pedig valamilyen kedvezménnyel ment nyugdíjba), akkor nincs semmiféle korlát.
2019. okt. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!