Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a munkáltató gondatlanságbó...

Ha a munkáltató gondatlanságból elveszítek egy jelentősebb összeget, akkor felelőssé tehető-e érte?

Figyelt kérdés

Pontosabban:

1. Beadtam egy formanyomtatványt október 2-án, amely tanulmányi támogatáshoz kell, ezt kell elküldenie a munkáltatónak és nekem pedig leadni a munkaügyi központban.

2. A papír még október 31-én se volt kész, ez azt jelenti, hogy októberre nem kapok tanulmányi támogatást. (A törvény szerint ez a pénz csak attól a hónaptól adható, amelyben az igénylés megérkezik.)


Hogy működik ez a magyar jogrendszerben?


Egyébként Németországról van szó, a két ország jogrendszerbe szerintem nem térhet el olyan nagyon egymástól ilyen téren. Ha megvannak a kulcsszavak, már rá tudok keresni a német törvényben is erre. Havi 600-700 tanulmányi támogatásról van szó, szóval nem mindegy.


2019. nov. 1. 07:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Amíg nincs határozatod a tanulmányi támogatás elbírálásról és hogy ez közvetlen ok okozati összefüggésben áll a munkáltató hibájából, amiből adódóan Téged kár ért, addig felelősségre vonásra sincs mire.


Ha majd ez lesz, akkor fmhval betolhatod mint kis összegű kártérítési igény a cég ellen. Aztán kérdés, hogy ott ki mit mond, elismeri ellenmond és perré alakul, a cég nem fizetése estén meg az ügyvezető is csak azért tartozik mögöttes felelősséggel, amit ő szándékosan elkövet.


Ha Jucika a Hr-en követte el, a cégvezetőnek sincs mögöttes felelőssége sem, csak max mégegyszer annyit ráköltöttél perköltségre a bíróság meg unja a banánt így elhajt titeket.

2019. nov. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!