Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha magán személytől vásárolok...

Ha magán személytől vásárolok számla nélküli terméket és szeretném vissza kérni a pénzemet és ő nem hajlandó rá akkor feljelenthetem?

Figyelt kérdés
Telefon tokot vettem egy hirdetőtől. Végül meggondoltam magam és fel akartam keresni ,hogy cseréljük vissza. Ő viszont nem reagál semmire.Megírtam neki , hogy ebben az esetben feljelenthetem? Megtehetem?Vissza kapom így a pénzem?

2019. nov. 7. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
A kutya nem fog foglalkozni a te pár forintos vackoddal.
2019. nov. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azon túl pedig semmi jogod nincs vissza kérni. Azt kaptad amit megrendeltél? Annyi pénzért amennyibe megegyeztetek?

Akkor meg mire fel jelentenéd fel? Hogy rájöttél utólag hogy hülye vagy és nem kell neked az áru?

2019. nov. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Magánszemély az nem vállalkozás. Rá nem vonatkozik az elállási jog. Szép is lenne, ha bárki csak úgy meggondolhatná magát. Ezt buktad, tanulópénz. Legközelebb jobban átgondolod majd.
2019. nov. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Mégis milyen indokkal? De persze, fel, csak elhajtanak.
2019. nov. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Mikor tanulják már meg az emberek, hogy FELJELENTENI bárkit bűncselekmény esetén lehet.


Ettől eltekintve jelen esetben az ég világon semmi nem kötelezi az eladót, hogy visszavegyen tőled bármit is.

2019. nov. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Magánszemélyek között NINCS ELÁLLÁSI JOG!!


Az meg végképp nem érv és indok, hogy "Végül meggondoltam magam".


Nem ismered a jogaidat, de fel akarod jelenteni egy telefontok miatt? Inkább nem írom le, mit gondolok.


Nem kapod vissza a pénzed és egyáltalán nem köteles bármit is reagálni: megvetted, elküldte, feltehetőleg azt kaptad, amit megvettél - kész, a dolog le van zárva. Nincs mit feljelenteni - simán körberöhögnek a rendőrségen. Vagy hol akarod feljelenteni és mégis miért? A telefontok nálad, megkaptad, amit megvettél - ennyi.

2019. nov. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy ez valószínűleg olyan gyerek, akinek a szülei még a seggét is kitörlik, és azt hiszi hogy az egész világ körülötte forog. Aztán ha valami nem úgy történik amit ő elképzel a világról, akkor rohanni akar a rendőrségre feljelentést tenni. :D
2019. nov. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Legközelebb gondold át jobban, mit akarsz venni. És nem kell számlát adnia.
2019. nov. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező gondolj bele, hogy te egy buta emberke vagy, de ez nem jogosít fel minket, hogy feljelentsünk téged!
2019. nov. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
54%
Tojni fognak a szájadba. Bele, telibe.
2019. nov. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!