Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért jó a tőzsde? Mi értelme...

Garpe kérdése:

Miért jó a tőzsde? Mi értelme van a tőzsdének?

Figyelt kérdés
Alapvetően csak arról tudok, hogy a tőzsde bajt s károkat okoz a teljes emberiségnek az egyes összeomlásaival. Ennek ellenére nem szűnt/szüntették meg a tőzsdét, tehát felteszem, hogy valamiért jó. Ezt szeretném megtudni, hogy miért (talán inkább mire) jó a tőzsde a (nem anti-kapitalista) közgazdászok és politikusok szerint.

2019. nov. 8. 14:39
1 2
 1/14 Wadmalac ***** válasza:
73%

Nézz utána a részvény fogalmának.

Utána jöhet a tőzsde megértése.

2019. nov. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Mire jó egy piac? A tőzsde gyakorlatilag ugyan az csak nagyba.
2019. nov. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
5%
Piacon számít, hogy depressziós tini sztárok mit írnak Twitteren egy termékről? Mert a tőzsdén számít.
2019. nov. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Igen, még az is számit hogy az eladó ép hogy mosolyog.
2019. nov. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

"Piacon számít, hogy depressziós tini sztárok mit írnak Twitteren egy termékről?"

Persze. A követői akik korábban érdekeltek voltak az adott termékben, valószínűleg kevésbé lesznek azok.

2019. nov. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
41%

Kicsiben és nagyban is számít minden.

A piacról mindig a mami jut az eszembe:

"Drágám nem szeretnél inkább 20db tojást venni? Akkor végeznék is mára és hazamehetek pihenni."

"Hát hogyne, úgyis elfogy."


Nagy mosoly, viszlát. Alig megyek 10métert már kint az újabb 2db 10-es doboz tojás és előtte a vásárló.


Hogy ne számítana. Maminak ez volt, de ha 20 éves lett volna, akkor a csöcsét teszi ki.

Ennyit arról mi számít és mi nem a piacon.

2019. nov. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

"a tőzsde bajt s károkat okoz a teljes emberiségnek"

Az egyik James Bond regényben említett főellenség találta ki, akit az Uránusz holdjáról küldtek a mucskangérek, hogy tönkretegye a bolygónkat.

2019. nov. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
17%

Felettem egy kérdést, ami segíti a részletes megértést és 0%


Világos. Zsenik vagytok kommunikációból és tőzsdéból is. Azért lógtok a gyakorin...


Na ez volt a sarcasm.

2019. nov. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

# 8

Kifejthetnéd hogy pontosan mire gondoltál a kérdéseddel.

2019. nov. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sajnos nem kaptam választ. Jöhet még.


#1-es, ez egy jó ötlet. De ezen a szálon elindulva sem tudtam meg miért jó a világnak a tőzsde.

#2-es, ez se rossz. De akkor szimplán azért jó a tőzsde mert az nagyban a piac? De a piac nem okoz károkat, sőt úgy tűnik Fernand Braudel alapján, hogy alapvetően szükséges a társadalmi működéshez, bármilyen társadalmi-gazdasági berendezkedésben is vagyunk. Sőt Braudel alapján tudjuk, hogy a kapitalizmus s a piac nem ugyanaz. Tehát ott vagyok ahol kiírtam a kérdést: Miért jó a tőzsde?

#3-#6: nem igazán értem. Tehát az a haszna, hogy van egy platform ahol a depi tinik tweetjei számítanak? De a Billy Elish fan club vagy a kamaszpanasz miért nem szüntették meg a tőzsdét?

#7-es, ez a kérdés komoly. Én tényleg tudni szeretném. Pont ezért. Mert középiskolában a tanáraim pont ilyen konteókkal magyarázták el a világműködését.


Szóval amit szeretnék, az az lenne, hogy valaki kb. 5-dikes vagy középsulis szinten összefoglalná, hogy miért jó/hasznos a tőzsde. Mert jelenleg csak a konteós illetve a kritikai/marxista (negatív) bírálatát ismerem.

2019. nov. 9. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!