Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megműtessem a szememet ha...

Megműtessem a szememet ha lesz pénzem?

Figyelt kérdés

Igazából a lényeges információk.

Szerencsejáték függő vagyok, nagyon nagy tételben játszok.

Viszont ha nullára bukok, sosem kérek kölcsön, meg bűnözök ilyenek. Szóval van egy határ. Akkor nem játszok, hónapokig, nyomom a melót. Aztán egyszer újra.


Az utóbbi időben rohadt sokat nyertem, majd egy hét alatt nem is merem leírni milyen összeget vesztettem.

Viszont van még pár versenyben lévő fogadásom. Melyek közül, van egy olyan ahol nyerhetek 1.200.000 forintot, ott ami hiányzik kb 2:3 hoz esélyt adnék, a másik szintén 2:3 hoz matematikailag, gyakorlatilag ott egy sokkal erősebb csapatról van szó.

Ha a kedvező eset bejönne.


Megműtessem-e a szemem? Mert ez olyan összeg amit munkával Magyarországon nem lehet egyhamar összeszedni, és igazából nem nagyképűség, sokkal ikább igénytelenség, hogy mindenem megvan. Vagyis semmi nem érdekel.

Talán egy X boxot vennék még. De a szemüveg nagyon zavar, nem szeretek kimenni emberek közé szódásüveg szemüveggel, ezért is ülök mindig a gép előtt.


De itt az a gondom, hogy amikor egyszer megvolt 900.000 annyi volt a legtöbb pénzem, nem műttettem meg, mert úgy voltam vele, hogy akkor nem marad pénzem játszani...

Azt még nem írtam, hogy lézeres szemműtét, mert nagyon rossz a szemem (-6,5 dioptria)


27 F



2019. nov. 9. 03:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Műttesd meg, ha zavar a szemüveg. Viszont azzal számolj, hogy lehet hogy vissza romlik a szemed idővel. Nekem 15 év után újra kell szemüveg, - 3,5 volt a műtét előtt, most 1,5 a dioptria mindkét szememen. De még így is úgy érzem h megérte.
2019. nov. 9. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Műttesd meg, ha zavar a szemüveg. A -6,5 dioptria már elég sok.


Általában 10-15 évet adnak arra, hogy megmarad az éleslátás a műtét után is.

Nálam 12 év lett, de megérte. Azt a felszabadító érzést, amikor kilépsz a klinikáról és 20 év után végre mindent látsz... :)

2019. nov. 9. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szinte csak pozitív visszajelzéseket hallok azoktól akik bevállalták a műtétet. De mivel minden műtétnek van kockázata, én személy szerint nem merek kockáztatni. Látod, én rossz szerencsejátékos lennék :)

Ha ennyire zavar a szemüveg, neked pedig nem okoz gondot a kockázatvállalás :), akkor azt mondom vágj bele.

2019. nov. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Először is, mindenképpen menj el elővizsgálatra, hogy alkalmas vagy-e rá! Sajnos sokban függ a szaruhártyád vastagságától és a szemed nyomásérzékenységétől a műtét fajtája. Én is műtettem volna, de kirúgtak munkából és a félretett pénz az élhetésre fog kelleni, pedig igenis jó lenne műttetni, mert minden műtétre alkalmas vagyok.

Ha egyszer megműtöd, sokáig nem kell erre gondolni, jó érzés lehet! :)

2019. nov. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedből ítélve ez is Te vagy:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..



"amikor egyszer megvolt 900.000 annyi volt a legtöbb pénzem, nem műttettem meg, mert úgy voltam vele, hogy akkor nem marad pénzem játszani..."


Te tényleg függő vagy...


"De a szemüveg nagyon zavar, nem szeretek kimenni emberek közé szódásüveg szemüveggel, ezért is ülök mindig a gép előtt.... mert nagyon rossz a szemem (-6,5 dioptria) "


Nos, ehhez több hozzáfűznivalóm is van:

1.- ha megműttetted volna a szemed, akkor most örvendezhettél volna, jól éreznéd magad, valami hasznosra fordítottad volna a nyereményt és nem kellene azon siránkoznod, hogy elbuktál közel 500 ezer, azaz félmillió ft-ot.


2.- ha állandóan a gép előtt ülsz, akkor még jobban romlik a szemed ezzel, szóval nem segítesz az állapotodon


3.- nem egy és nem kér embert ismerek, akiknek szódásüveg szemüvegük van és köszönik szépen, jól vannak, vannak emberi kapcsolataik, stb. Ma már olyan jó minőségű szemüvegeket tudnak gyártani, hogy ismerősömnek 7,5-es és 8-as szemüvege van, de amikor a barátai megtudják, ledöbbennek, mert nem is látszik a szemüvegen. Mindezt 40 ezerért, nem többszáz ezerért.


De a lézeres szemműtét is jó megoldás lehet, de már most lefogadom, hogy nem fogod megcsinálni, mert

" akkor nem marad pénzem játszani..."

2019. nov. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkabb koltsd el pszichológusra mivel függő vagy
2019. nov. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Tehát az a kérdés, hogy megműttesd-e a szemet vagy inkább eljátszd ha van pénzed? Hát nem tudom én melyiket választanám.


Elsőnek: nekem 24 éve volt a szemműtétem, a szemem most pont olyan jó (nem kell szemüveget viselnem) mint a műtét után. Műtét előtt kb -6/-7-es volt.

2019. nov. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ne!


Nekem szakember mondta, hogy nem érdemes, mert idővel visszaromlik és arra sincs garancia, hogy jól sikerül.


Vak akarsz lenni vagy szódás inkább?


Egyik ismerős megműttette, azóta állandóan szemcseppezésre szorul, mert iszonyú száraz a szeme és fáj neki, szóval én nem ajánlom! Nem mindenkinek sikerül jól és hiúságból meg kár lenne rizikózni.


Am. meg egy szemüveg öltöztet és nekem tetszenek a szemüveges emberek! :)

2019. nov. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%

Azt tudom tanácsolni h határozd el magadnak hogy minden nyereményed 10%-át azonnal kiveszed és félrerakod a műtétre. A nagyobbaknak akár a 20%-át is.

És soha ne kerülj mínuszba.

2019. nov. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Én nem tudom beosztani a pénzt.


Utálom ha valaki ezzel próbál vigasztalni, hogy öltöztet a szemüveg stb., ha már a 21. századba születtem, minden erőmmel azon leszek, hogy megváltoztassam ezt a dolgot.


Szeretnék pl. strandra is járni, kb 15 éve nem voltam. Úgy felkelni, lefeküdni, hogy nem kell a szemüvegért nyúlni. Focizok is, amég nem volt kontaktlencse nem tudtam azt sem, így meg drága. De nem érdekel.

Én eldöntöttem, hogy ez a dolog eleget akdályozott tizenévesen és akkor tönkretette az önbizalmam és bekerültem egy lúzer szerepbe.

2019. nov. 9. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!