Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nővérem kölcsönkért 1 millió...

Nővérem kölcsönkért 1 millió forintot, új kocsira, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

35 éves nő vagyok, családom van van 2 gyerekem férjem.


Az egészhez az is hozzátartozik, hogy nem rég vettek házat, babaváróra, tehát kaptak 10 milliót és még a szülők is pótoltak nekik, tavaly vettek egy kocsit 2,5 millióért, és ezt akarják most lecserélni egy másikra, de már nincs pénzük, tőlem kért hogy adjak egy milliót, és "ne aggódjak" eladják gyorsan a mostani kocsit akár 2 millióért is és december elejére vissza is adják a pénzt.


Namármost én két dolog miatt vacillálok: az egyik hogy ez nem "kenyér probléma" az megint más tészta lenne, kettő ez így karácsonykor rengeteg pénz, meg hogy merjek így adni, hogy arra alapozzak hogy sikerül eladni nekik decemberre a kocsit...? És ha nem én maradjak slamasztikában karácsony előtt? ja és mindezt úgy hogy mennek nyaralni Spanyolországba decemberben. Én nem tudom de nekem ez az egész oylan fura, én nekem soha nem lenne pofám kérdni így ilyen szituban, szerintetek mit tegyek ebből hogyan jöhetnék ki jól? vagy ti adnátok ilyen esetben?



2019. nov. 9. 06:48
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%

Nem adnék, semmi esetre sem. Úgy tűnik nekik az isten pénze is kevés.


Vegyenek új autót, ha eladták a régit. Ha december elején megadnák neked a pénzt, akkor miért nem tudnak várni 3-4 hetet, hogy abból a pénzből vegyék meg? Főleg, hogy nem az van, hogy most kocsi nélkül vannak. Ami amúgy sem létszükséglet.

2019. nov. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Valahogy hasonlóan gondolom. A sztori állítólag az hogy akitől veszik az most vagy soha alapon tudná ennyiért adni nekik. Nekem ez is fura azért, hogy a tulaj se tud várni 3-4 hetet na mindegy meg ha ennyire tudták hogy meg akarják venni, mert erről már 1 hónapja tudnak kb akkor miért nem tették fel a mostani kocsijukat hirdetni. Más f..val verni a csalánt a legkönnyebb engem ez bosszant fel és ugye ha nemet mondok sehogy se jövök ki belőle jól, meg én idegeskedem végig az egész karácsonyt.


Ja és mindezt úgy hogy következetesen egy éve mikor le voltunk mi is égve akkor a férjem testvérének 50 ezret nem tudtunk kölcsön adni (pedig az létszükséglet volt mondjuk úgy) mert nekünk is épphogy volt. Lehet tudtunk volna de mi is szűkösen voltunk és biztonságosabbnak láttuk mert a végén még nekünk is kölcsön kellett volna kérni valakitől...


És ez nekem így olyan belső ellentmondást szül hogy akkor nekik nem adtunk, pedig az azért hirtelen jött létszükséglet - utólag megoldották szerencsére - most meg egy nem létszükségletre ennyit adjak kölcsön úgy, hogy azért bőven lenne ennek a pénznek jobb helye.


Nem tudom mit tévő legyek :(

2019. nov. 9. 07:16
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Adja el a saját kocsiját 2 nap alatt. Itt a hétvége rá
2019. nov. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Én SEMMI ESETRE sem adnék nekik kölcsön, föleg nem ekkora összeget és nem ilyen most-vagy-soha vásárlásra.

HA megsértödnek, annak az az elönye megvan, hogy nem kérnek egy hónap múlva újra még többet!

2019. nov. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Ráadásul én azért érzem magam rosszul mert olyan mintha "banknak" lennék nézve, mert amúgy felém se néznek.


Csak tudja minden válaszoló, hogy amúgy le vagyunk tojva felénk sincs nézve nem beszélnek velünk, születésnapokon felköszöntjük egymást és ennyi... ez elég lényeges lehet a kérdésbe is bele kellett volna írnom.


Visszatérve a kocsira


Ezt én sem értem, hogy akkor ha ennyire fontos meg sürgős meg ennyire biztos benne hogy eladja akkor miért nem volt már meghirdetve?


Meg aztán sok helyről hallom hogy kölcsönkérni mindig sürgős az embernek, aztán visszafizetni meg érdekes módon már mindig "ráérősek" úgy átlagban.


Meg inkább mondom attól félek hogy Én idegeskedek majd végig karácsonyig meg azután - tuti nem kapjuk meg idén van egy ilyen érzésem - és még nekem kell majd kellemetlenül éreznem magam pluszban ha fel merem hozni... Egyszerűen szívem szerint nem mérgezném meg vele a családi légkört...

2019. nov. 9. 07:49
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Ne lágyulj el, ne adj és kész.

Ha ezt így nem mered közölni, akkor mondd azt, hogy most fektetted be a pénzt x évre, nem férsz hozzá, csak nagyon magas költség mellett.


Amúgy elviszik ma az autót egy kereskedésbe, beadják (sok helyen kpra megveszik) és délután a pénzből megveszik az új autót, ami az év legjobb ajánlata.

2019. nov. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd rosszul emiatt magadat egy percig sem. Tudni kell nemet mondani. Itt ez a jó döntés.

Nyilván keményen megdolgoztál a pénzért, van saját családot, férjed, gyerekeid ők az elsők, nem az, aki csak akkor néz feléd, amikor kell neki valami.

2019. nov. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj neki az uj auto nem letszukseglet, ha meg hitel kell neki ott a bank az azert van
2019. nov. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

"

- nem rég vettek házat, babaváróra, tehát kaptak 10 milliót és

- még a szülők is pótoltak nekik,

- tavaly vettek egy kocsit 2,5 millióért, és ezt akarják most lecserélni egy másikra, de már nincs pénzük,"


Nos, fent leírtak alapján ez pont 3 érv arra, hogy miért ne adj nekik.

Nővéred, úgy tűnik, tipikusan az a fajta, akinek az Isten pénze sem elég.


Vállald be a családi sértődést és ne adj neki: tényleg nem kenyérre kell nekik - Neked meg ott vannak a gyerekek, van kire költeni a pénzt. Ennyi.

2019. nov. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: mivel testvérről van szó, nagy valószínűséggel nem születik papír a kölcsönről (közjegyző előtt) - mert nyilván ezen is megsértődne - úgy viszont akkor adja vissza, amikor kedve tartja.
2019. nov. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!