Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pár hónapon belül várható a...

Pár hónapon belül várható a válság?

Figyelt kérdés

Létszámstop van nagy multiknál, a szemem előtt fogynak a hirdetések a Profession-ről, az ingatlanpiac állítólag lelassult.


Az a gond, hogy én jelenleg átképzem magam, ami miatt anyagilag és minden más szempontból kockázatokat vállaltam.

Szoftverfejlesztő szeretnék lenni, pár hónapon, de max fél éven belül elvileg lesz OKJ-s papírom és egyetemre is járok estin, aminek a legelején vagyok.



Ha bejön a válság, akkor nemhogy programozóként nem lesz esélyem egy jóóó darabig, hanem másban is nehezen helyezkedem majd el.

Úgy a tanulás se fog menni, ha egy boltban vagyok nettó 100-ért mondjuk 6 órában, hajtnák a belem, majd 3 hónap múlva elbocsátanak, mert 200 másik vár a helyemre (2008-2012-es állapotok ismét).


2019. nov. 10. 14:10
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
62%
Az én munkahelyemen még mindig alig tudnak valakit találni, aki akar is dolgozni, szóval én még egyelőre nem látom, hogy válság lenne.
2019. nov. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

Az merre van? :D



Egyik ismerősömnek most fejeződött be a projektje, aztán alig bírják őket cégen belül szétszórni. Másik multinál létszámstop van.

2019. nov. 10. 14:22
 3/41 anonim ***** válasza:
62%

szerintem meg csak kifogást keresel hogy ne kelljen semmit se csinálnod.


Ha netán válság is lesz, akkor is kelleni fog a jó munkaerő. Az fog utcára kerülni, aki semmihez sem ért, még betanított biorobotnak sem jó.

2019. nov. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Szerinted aki még csak tanulja a programozást, az mégis mikor lesz jó munkaerő?

Ha kisír egy cégnél egy pozíciót (amíg nem jön a válság) és akkor pár év múlva.



"szerintem meg csak kifogást keresel hogy ne kelljen semmit se csinálnod"


Ezt szerintem nem ide akartad. :D

2019. nov. 10. 14:29
 5/41 anonim ***** válasza:
41%

"A kisközértben 20Ft-al drágább lett a kenyér. Jön a világválság?"


Na kb ilyen értelmi színvonalú a te kérdésed is.

2019. nov. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
63%

Még csak nincs is számottevő változás az ingatlanpiacon, munkaerőhiány továbbra is van. De te már párázol.

Nincs annyi operátor amennyit ne tudnánk felvenni pl. A környéken mindenhol ez a helyzet.

2019. nov. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

"Kérdező, te nagyon ostoba vagy."



Aki ilyet állít más emberekről, ráadásul pár mondat után, az magáról állít ki szegénységi bizonyítványt.


"Felesleges id.ióta kifogásokat gyártanod, sem létszámstop nincs, se nem lassult ingtlan piac,"


De, van létszámstop, nagy multiknál. Az ismerőseim csak nem hazudtak, pláne, amikor azt mesélték, hgy emiatt ők szívták meg.

A kifogás szót jelentését pedig nem ismered.


"de belőled sem lesz sosem szoftverfejlesztő, az is biztos, OKJ-s gagyi sulival meg pláne"


Sajnos igen, erre több az esély, mint az ellenkezőjére.

Nemcsak OKJ-ra járok. Szövegértés?

2019. nov. 10. 14:56
 8/41 anonim ***** válasza:
38%

"Szerinted aki még csak tanulja a programozást, az mégis mikor lesz jó munkaerő?"


A barátaim egy nagyon jó suliban tanulnak, 8-12 hónap alatt munkájuk van. Lehet kifogásokat találni, de pont nem az IT-ban kellene, kva sok a munka, és állandó a felvétel.


Riogasd csak magad, ha jólesik, van akinek ez a lételeme, ettől érzi, hogy él.

2019. nov. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Hol az a nagyon jó suli, ahol 6-12 hónap alatt jó szakember lesz valaki? :D :D :D :D :D

Én amúgy több, mint 1 éve tanulom ezt, de ha az a suli annnyira jó, érdekelne. Természetesen akkor, ha olyan, amit munka mellett lehet csinálni.


Ja, meg azt is, hol van a munkaerőhiány.

Elég sokat lógok a Profession-ön.

2019. nov. 10. 15:03
 10/41 A kérdező kommentje:
Ja, és a kifogás szó jelentése itt többeknek se világos.
2019. nov. 10. 15:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!