Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki rendelt már wishről?...

Valaki rendelt már wishről? Aki igen milyen tapasztalatai vannak vele és a szállítás meg ilyenek milyen kölcségekkel járt?

Figyelt kérdés
Rendelés

2019. nov. 11. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

"Valaki rendelt már wishről? "

Nem, még senki :D


A postaköltség fel van tüntetve a termék ára mellett.


De hogy válaszoljak is:


" EU-n kívüli vásárlás (pl. USA, Kína)


Magánszemélyek között (GIFT jelölésű):

0 - 45 € (~12.690 Ft) között vámmentes

45,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli

150,1 - 700 € (~197.400 Ft) között 2,5% vám és 27% ÁFA terheli

700,1 € felett: kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli


Cég - magánszemély között (pl. ebay-ről rendelt áruk):

0 - 22 € (~6.204 Ft) között vámmentes

22,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli

150,1 € felett kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli


*kereskedelmi vámtarifa: jogszabály alapján egyes áruk, árucsoportok külön kategóriát képeznek, a vám mértéke kategóriánként változó 0-12%-ig terjedhet



!!! FONTOS MINDIG A POSTAKÖLTSÉGGEL EGYÜTT SZÁMÍTOTT ÁR SZÁMÍT !!!

(Ez valami írtó nagy hülyeség, de gyakorlatba sajnos így van, azaz ha olyan árkategóriába esik akkor a ptkg.-re is ráfizeted a vám% majd pedig a növelt összegre az ÁFA%-ot)."


A vámkezelés jelenleg a Magyar Postánál 3.500 ft.

2019. nov. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Forrás, ahonnan kimásoltam az előző válaszomat és tudsz olvasgatni :


[link]

2019. nov. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. nov. 11. 21:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez már csak idén érvényes, jövőre át lesz variálva a vámrendszer.


Én amúgy vettem már több dolgot is onnan. Volt, amiben csalódtam, volt amit a mai napig is használok. Értékesebb dolgot, pl telefon, laptop, tuti nem rendelnék. 10$ a saját limitem, ennél drágább dolgot nem. Eddig még minden megérkezett, néha volt probléma a termékkel, de szinte azonnal visszautalták az árát. Ha pár dolláros telefontokot meg ilyesmit akarsz rendelni, akkor az mehet, komolyabb dolgot azért nem javaslok.

2019. nov. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem csak jó tapasztalataim vannak.Igen, visszaadják az árát a terméknek, ha nem kaptad meg, ha viszont hibás, fotóval kell bizonyítani a hibát.Amint a terméket beleteszed a kosárba, azonnal látod a postaköltség árát.Ha nem tetszik a postaköltség ára, még mindig el tudod távolítani a kosárból.
2019. nov. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!