Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikortol kotelezo ledolgozni...

Mikortol kotelezo ledolgozni a felmondast?

Figyelt kérdés

Par honapja dolgozok egy cegnel de jobb ajanlatot kaptam mashol. Probaidom lejart, 8 oraban vagyok bejelentve foallasra.

Ha felmondok kotelezhet x ido munkaletoltesre a munkaltato?


Ruha uzletben dolgozok egyebkent, es a karacsonyi beosztasunk mar elore megvan irva a roham miatt ezert tanakodok.


Koszi a segitseget.


2019. nov. 15. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem ő kötelez, hanem a törvény. Lejárt a próbaidőd, 30 nap felmondási időd van (nem gondolom, hogy másban egyeztetek volna meg)
2019. nov. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy kötelezhet. Csak jófejség, ha elenged előbb - de karácsony miatt pont nem fog. Nekem az előző helyemen 2 hónap felmondasi időm volt, az utolsó napig kitöltették az egészet.
2019. nov. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Érdemes olvasgatni a munka törvénykönyvét, érthetően írja le a helyzetet. Valószínűleg 30 nap a felmondási időd, de lehet, hogy más van a munkaszerződésedben. Ez a felmondás közlését követő napon kezdődik és a tévhitekkel ellentétben a munkáltató nem köteles egyetlen napra sem felmenteni a munka végzés alól, ha te mondasz fel. A munkaviszonyod viszont a felmondási idő alatt is él, arra az időre is ugyanúgy kapsz fizetést, ugyanúgy van TB-jogviszonyod és időarányosan jár rá fizetett szabadság is. Bár ezt nem köteles kiadni a munkáltató, főleg nem a felmondási idő végén, egyben - sokan hiszik, hogy ez így van. A fizetett szabadságot ebben az egy esetben meg lehet váltani pénzben.
2019. nov. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!