Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudtok olyan "műanyagtermékgyá...

Tudtok olyan "műanyagtermékgyártót" (nem tudom, mi a hivatalos neve), aki szereti az új ötleteket megvalósítani?

Figyelt kérdés

Van egy - szerintem - elég jó ötletem, amit érdemes lenne megvalósítani, de nincs hozzá emberem, aki műanyag termékek gyártásával foglalkozik. Szóval valamilyen műanyag termékről van szó.

Ha tudtok, kérlek, írjatok, leginkább, ha te magad vagy az!

És igen, azért ez a kategória, mert kutyák számára élvezhető dolog lenne



2019. nov. 16. 10:27
1 2
 1/11 MancsWolf ***** válasza:
91%

Ez így elég tág hogy mit is szeretnél, illetve mekkora méretben és 1 db vagy sorozatgyártás. Fröcsöntés esetén szinte bármelyik üzem vállalja ha kifizeted a szerszám tervezesét, legyártását, már a gép használatát, munkadíjakat stb. Sorozatgyártásnál talán vissza is jön az ára ( pár tízmillió). Ha a termékeket utána eladod. Pár darabnál akkor érdemes ha multimilliomos vagy.

Másik lehetőség a 3D nyomtatás, itt 1 db is készülhet mérettől függően pár tízezertől pár tízmillióig. Kérdés megér e neked ennyit amit készíttetni szeretnél.

2019. nov. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
77%

Ez a kutyák kategória :D Egyszerű mezei emberek vagyunk akik szeretik a kutyákat. Ennyi :D


Ha esetleg megosztanád bővebben az ötletet, akkor tudnék tippeket mondani. (a termékkel kapcsolatban)


Ilyen műanyagfröccsöntő (ez se biztos megnevezés :D ) cégeket szerintem vállalkozós Fb csoportokban keress

2019. nov. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
26%
A 3D nyomtatás lassú, nem ajánlanám. Láttam "élőben" működni ilyet, egyedi tervezésű pendriwe-ot készített. Hát 4-5 óra minimum volt mire megcsinálta azt a hüvelykujj méretű kis szrt :D
2019. nov. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

3D nyomtatás alapvetően nem gyors, de nagyon olcsó vele prototípust gyártani.


Én a helyedben ezzel kezdenék, minimális befektetéssel elő tudnál állítani pár terméket és azzal már lehet házalni. Az, hogy "hello van egy ötletem" arra sem elég sehol, hogy a portán átjuss.

2019. nov. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

#3 akkor szerintem fizess ki 50+e et egy fröccsöntő sablonra. Biztos gyorsabb és olcsóbb is lesz, hogy legyárts 2db műanyag szemetet, amit több mint való a kutya nem fog megvenni és amiből kb 99% hogy a kínaiak már gyártanak 10e számra naponta!


"Van egy - szerintem - elég jó ötletem"


Ötletekkel tele a padlás. Nekem is van több 100 szerintem jó termékötletem, de semmit se érek vele, ha nem tudom eladni, nincs rá felvevőpiac, az embereknek nincs szüksége rá.


Termék gyártása előtt azt kell megtudni:


Milyen problémát old meg a termék?

Ki a célpiaca?

Van e más hasonló termék a konkurenciánál?

Eladja e a hasonló terméket a konkurencia, vagy csak porosodik a polcon nála?

Van e elég kereslet a termékre?

Mennyiből érhető el a termék célpiaca?


stb,stb,stb


1 szó mint 100. Első lépés a vevő megtalálása, ki megvenné tőled a terméket, utána jön a gyártás, beszerzés. Fordított esetben akár meg is gyújthatod a pénzedet, ugyanott leszel.

2019. nov. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez így kereken semmit nem ér, ez az ötlet azonos kaliberű az olcsón venni drágán eladni ötlettel!


Megjegyzem műanyagipari mérnök vagyok, de 7 éve más területen dolgozom.

2019. nov. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, számomra hasznos volt.

Ötletet már nem mondok el csakúgy. Már megszívtam ilyet: a megvalósításból kihagytak.


És igen, lenne rá kereslet, és nincs ilyen termék.

Köszi mégegyszer mindenkinek

2019. nov. 16. 17:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt elárulod, hogy mi volt az az ötlet, amit más csinált meg helyetted, vagy ez is titok?
2019. nov. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Annyit elárulok h gyerekbulikkal kapcsolatos dolog volt.
2019. nov. 17. 09:02
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehát egy ordas nagy kamu volt az a találmány is?


Azt írtad más megcsinálta ellopta az ötletedet, de még így sem mered leírni, hogy az mi volt...


---


Mondok neked egy saját ötletet, amit javasoltam a haveromnak.

Napelemekkel, napkollektorokkal, egyéb házakat érintő fejlesztésekkel üzletelt korábban banki ügyintéző volt, a cégében hitelközvetítéssel és a sokak által rühellt biztosítással kombinált hitellel is foglalatoskodott.


Ráakart venni, dolgozzak nála, de nem láttam benne lehetőséget, valamint tudtam, hogy anyagilag a padlón van és nincsen forgalma, a felveszlek alkalmazottnak a béred 80%-át fizeti a nyertes pályázatom, ennyit is kapsz (papíron meg teljes összeget), majd visszaosztasz, nekem nem volt meggyőző!

Ilyen környezetben javasoltam neki, sőt az anyagot is segítettem hozzá összeállítani, hogy a banki kapcsolatait keresse meg és próbáljon velük szerződést kötni.


A napelemek, napkollektorok, energetikai korszerűsítések, szigetelés, stb. kedvezményes kamattal való értékesítésére levezetve megtérüléssel a forgalmazókkal pedig megegyezett a hosszabbított garanciával kapcsolatban.


Mindenhol elhajtották, erre 3 hónappal később a bankok piacra dobták ezen csomagjaikat.

Állami pályázatok is csak később jelentek meg ezen területen.


Látod hiába volt az ötletem, ha egyrészt nem akartam vele többet foglalkozni, mint néhány alkalommal pár óra segítés gyanánt, valamint az anyagi lehetőségeim sem voltak meg a működésbe lendítéséhez.

Mivel tudom, hogy rengeteg dolog, főként anyagi és kapcsolatrendszer hiányzott, ezért nem is siránkozok rajta :)


Ezzel szemben te még mindig nem mered leírni a nagy ötletedet, nem is a mostanit, de még a régit sem, amit már más megcsinált...

2019. nov. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!