Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek nagyon sok, ha...

Szerintetek nagyon sok, ha valaki havonta 20000 ft -ot a zsebpénzéből arcápolási dolgokra költ el (nem smink)?

Figyelt kérdés
2019. nov. 16. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Nekem kicsit soknak tűnik, de egyébként ez relatív. Mondjuk szerintem az az arány lehet reális, ha a zsebpénzed maximum 20%-át költöd kozmetikumokra. Tehát ha 100 ezer vagy több a havi zsebpénzed, akkor nem sok.
2019. nov. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Igen, nagyon sok. Néha felnőtt jól kereső nők költenek ennyit, vagy nem sokkal többet.
2019. nov. 17. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Az én arcápolásom havonta kerül kb. ezer forintba.

Szappan, amivel megmosom az arcom, és kb. 2 havonta fogy el egy 200 ml-es arckrém, aminek az ára 1.500 - 2.000,- Ft körül van.

Részemről a 20 ezer forint havonta egy vagyon. :)


De nem vagyunk egyformák...

2019. nov. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Ha havi 1 milla a "zsebpénzed" akkor nem sok.
2019. nov. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Másnak havi 20 az egész zsebpénz, szóval sok.
2019. nov. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Igen,nagyon sok,pazarlás.

Ha csak nem valami speciális bőrbetegséged van,amit így tudsz kezelni,szinten tartani.

2019. nov. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nagyon sok, ha a szülők havi 20 ezret adnak mindenféle halál fölösleges kenceficére. Ha komoly problémák vannak a bőröddel és azt kell ennyiért kezelni, akkor nem, nem sok.
2019. nov. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha mondjuk ha prémium termékeket használsz nem nehéz akár 2-4 termék árából összerakni a havi 20as kiadást. Viszont kérdés, hogy szükséged van-e rájuk. Egy átlagos embernek luxus ennyit csak az arcbőrére költeni, de ha te egy kőgazdag családba születtél, akkor ott nem tétel egy ekkora kiadás.
2019. nov. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

30 múltam, és rettentő problémás bőröm van. Nem részletezném, egészség támakörbven meg szoktam tenni, de ez pénzügyes kategória.

Az összes létező helyen jártam már, minden típusú orvosnál, hogy kiderítsék, mitől lehet ez. Az önbizalmam a béka s.... alatt, sokszor mondtam le programokat kollégákkal, mert nem mertem vállalni a bőröm. Megkeserítette az egész életem, egy csomó mindenből kimaradtam emiatt.

Tényleg mindent kipróbáltam, bár a valóban luxus dolgokat nem engedhetem meg magamnak.

Az utóbbi kb. 1 évben patikai dermokozmetikumokat használok, talán némileg javult a helyzet. Igazából ezekből 2-3 dolog, és meg is van a 20 ezer.

Ilyenekre kell gondolni, hogy La Roche Posay, Bioderma, Eucerin, Vichy. 5-8 ezer egy krém.

De ez sokkal inkább egészségügyi, mint szépészeti kérdés. Viszont a kérdező is ezt írta.

Sokan rendelnek pl. a skinsmart oldaláról, mert itthon egyedül ott lehetr kapni a Paula's Choice termékeit, ami sokaknak az egyetlen megoldás. Pl. aki mindentől kipattogzik, mert érzékeny a bőre, vagy extra fényvédelem kell neki, az ki fog adni 10 ezret egy krémre.

Paula termék 10-13 ezer.

Mondjuk ez meg nem egy hónapra elég, hanem többre, de ugye nem csak egyféle termék van.

Nekem már a a tusfürdőm vagy a reggeli arclemosóm is ilyen patikai, azok is több ezrek. De ezek is kb. fél évig kitartanak.

Szóval nem sok ez, ha valakinek a bőre speciális.

Ha csak divatból költ tízezreket, az már más kérdés, arra azt mondom, hogy sok.

Mondjuk én ilyen drogériai vackokat már sosem kennék magamra, hogy Nivea meg Garnier meg hasonlók. De akinek normál bőre van, az sosem fogja ezt megérteni, szóval leginkább az lehet a válasz erre a kérdésre, hogy ez mindenkinek a magánügye, és döntse el mindenki maga, mennyit szán rá.

2019. nov. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!