Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csak szerintem igazságtalan a...

Csak szerintem igazságtalan a jelenlegi nyugdíjrendszer?

Figyelt kérdés
Tulajdon képen ha magyar bejelentéssel dolgozom elveszik mondjuk a bérem 10% egész életemben. És nagy valószínüséggel abból nem látok semmit elég érdekesen van ez kitalálva ... Meg miért nekem kell fizetni más nyugdíját?Ez miért nem mindenki magának rendezi ? S akkor megy nyugdíjba ahogy a péztárcája meg az egészsége engedi ..De a jelenlegi rendszer rablás..

2019. nov. 17. 00:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

Miért, ki fizesse a nyugdíjasok nyugdíját?

Vedd úgy, hogy azt a pénzt majd neked teszik félre, ha idős leszel. Az akkor dolgozó emberektől fogják majd levonni azt a pénzt, amit te nyugdíjként kapni fogsz. ( Már ha megéred)

2019. nov. 17. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Ezzel az erővel én meg azt kérdezném, hogy miért az én adómból fizették ki a kérdező iskoláztatását, orvosi ellátását, családi pótlékát?
2019. nov. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

"Vedd úgy, hogy azt a pénzt majd neked teszik félre, ha idős leszel."


Ez a baj, hogy sokan tényleg ebben a hitben élnek!

De igazából a mai 20-30-40 éves korosztály csak fizeti a mai nyugdíjasokat és kapni alig fog. Így a mostani nyugdíjasok eltartásán felül még gyűjteni is kell öreg korunkra.

2019. nov. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%
#2: ez nem jó érv, a nyugdíjjal ne keverd, mert az oktatást fizette másnak is az előző generáció.
2019. nov. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
... mint ahogy a nyugdíjak összegét is ...
2019. nov. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Magyarországon hihetően sok a forgalmi adó is. És ha egész életemben fizetem a nyugdíj járulékot semmi garancia h én azt megéltem csak elvették a pénzem bizonyos jogcímen és nem is keveset. Az az oktatás egy forintot nem ér egyébként. A jelenlegi rendszer csak lehúzás komolyan...
2019. nov. 17. 08:48
 7/20 A kérdező kommentje:
Magyarországon a hihetlen nagy a forgalmi adó itt a legdrágább minden.
2019. nov. 17. 08:49
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó a jelenlegi rendszer ebben igazad van, de ez nem igazságosság kérdése, hanem a probléma az, hogy hosszútávon ha a folyamatok így maradnak, akkor nem fenntartható. Ezért is óriási bűne az Orbán kormánynak, hogy többpilléres nyugdíjrendszer lerombolása érdekében tett, nem beszélve 3000 milliárdos nyugdíjvagyon lerablásáról ("biztonságba helyezéséről").
2019. nov. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Még jó h nem dolgozok :) De ha vissza is megyek akkor is Hollandiába leszek bejelenve az az ország megérdemli h oda adózzak és még adó visszatérítés is jár :)
2019. nov. 17. 11:00
 10/20 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

A világ igazságtalan, jól látod.

Na de: a jelenlegi felosztó-kirovó rendszer nagyon leegyszerűsítve úgy működik, hogy állam bácsi beszedi az adókat és járulékokat, egy részüket ellopja, egy részükből stadiont, kisvasutat épít, vizes vébét rendez, abból a kevésből, ami megmarad, abból pedig finanszírozza a:

- nyugdíjkifizetéseket

- egészségügyet

- oktatást

- az állami szervek (sündőrség, tűzoltók, kormányhivatalok, stb.) működését

- csokot és egyéb baromságokat

- Borkay kokós-k..vás partiját

A rendszer nem jó, ebben egyetértünk. Ha nem tetszik, el lehet menni, vagy lehet végre kurmányt váltani.

2019. nov. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!