Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csak én érzem azt, hogy...

Csak én érzem azt, hogy anyagilag "kisemmiz", el lehetetlenít a párom?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok, 43 éves a párom, van egy közös gyerekünk. A párom anyjánál lakunk már 9 éve. Sose akart közös házat a párom, élettársak voltunk hivatalosan, de fel lett bontva, mert úgy volt hogy szétmegyünk de mégis itt ragadtam a gyerekkel a páromnál.

Külön számlánk van, a párom 7-8* annyit keres mint én, mégis elszórja a pénzt.


Sikerült egy kisebb összeget( 3 havi fizetésemet) nagy nehezen összetenni.


A párommal külön kasszán vagyunk, de egyformán adunk a rezsibe-kajába az anyjának, ill. havonta ugyanannyit tennénk félre megtakarítani. Ami a párom részéről sose jön össze. (Ez kb. 3 hónapja van így, hogy tennénk félre X összeget).


Tudja hogy mennyi pénz van a számlámon, és azon felül hogy megbeszéltük hogy egy bizonyos összeget leteszünk a közös megtakarítasba, már masodjára kér 100 ezret. Mert sosincs neki hogy pl. a vállalozása miatti munkákhoz anyagot vegyen.

Jogos ha azt mondom neki, hogy szivesen adok pluszban, de akkor a közös megtakarításba 2 hónapig nem teszek? Nem akarom engedni neki hogy lenullázza a számlámat. Aztán mrg ha szétmegyünk mégiscsak, semmim nem marad. Nekem saját házam nincs, és szüleimhez nem tudok visszamenni komoly okok miatt.


Az a baj, hogy papíron semmi közünk egymáshoz, csak együtt élünk, ha meg pár hónap múlva mégis azt mondja hogy takarodjak innen, 1 Ft-ot se látok abból a pénzböl amiket pluszban odaadtam neki, ill. amit az anyja házára költünk.

Ha meg nekem kellene nagyobb összeg tőle, akkor meg nem tudna adni, vagy nem is akarna...

Mit gondoltok?


Azért írtam ki ezt a kérdést, mert nem tudom hogy is kellene vélekednem erről az egészről.


2019. nov. 17. 14:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Szerintrm ne adj neki több pénzt, és mielőbb költözz el tőle.
2019. nov. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem se adj neki pénzt.
2019. nov. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"van egy közös gyerekünk.

...A párommal külön kasszán vagyunk,"


És mi van a gyerekkel? Ki látja el, ki vesz neki ruhát, stb.


És ha ott laksz náluk, akkor mégis mit jelent az, hogy élettársak voltunk hivatalosan, de fel lett bontva?

2019. nov. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%
Ha csak minimálbért keresel, a párod akkor is legalább 7-800 ezret, úgy, hogy nem kell a látogatásért fizetnie, mégis elkölti az egészet. Egy forintot se adnék neki. Gondolom, a gyerek kiadásait is te fedezed...
2019. nov. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
*nem kell a lakhatásért fizetnie
2019. nov. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

" a párod akkor is legalább 7-800 ezret, úgy, hogy nem kell a látogatásért fizetnie, " (lakhatás)


Nos, nem egészen így van, ugyanis a kérdező ezt írta:

"A párommal külön kasszán vagyunk, de egyformán adunk a rezsibe-kajába az anyjának"

Szóval nem, a férfi sem ingyen lakik. Meg a nő sem.


Arról nem beszélve, hogy ha a férfinek vállalkozása van, akkor nem biztos, hogy a bevétel azonos a nettó jövedelemmel... lehet, hogy egy csomó pénzt visszaforgat a vállalkozásba.

2019. nov. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ááááá, kérdező, ez nekem nagyon homályos, zavaros...


Egyszer azt írod:


"Az a baj, hogy papíron semmi közünk egymáshoz, csak együtt élünk,...

A párommal külön kasszán vagyunk,"


Aztán meg ezt:

"megbeszéltük hogy egy bizonyos összeget leteszünk a közös megtakarítasba,"


Most akkor együtt vagytok vagy külön? Ezt kéne először is eldönteni.


Értem én, amit privátban írtál, de az csak félig válasz a kérdésemre. Az, hogy a nagymama viszi az oviba, abból még nem derül ki, ki mennyit költ a gyerekre?

Mert hát ugye ott a gyerek is, akiről a legkevesebb szó esik :-(

2019. nov. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, lemaradt: Mondd a párodnak: jó, adsz 100 ezret, jövő hónapban kéred vissza. Amíg nem adja vissza, addig nincs következő 100 ezer.
2019. nov. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

Ne adj neki pénzt, ennyi.


700e et nem tud beosztani vállalkozóként az nem érdemel egy fillért se.

2019. nov. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Te kizárólag csak be akarod magad biztosítani, és nem a kapcsolatotokért aggódsz.

Aki szereti a másikat és vele tervez, az nem mond (ír) ilyeneket, hogy kell pénz, mert mi lesz, ha szétmennek...

Mondjuk sosem lehetett egy stabil, boldog kapcsolat, ahol közel 10 év után is külön kassza van. Nálatok nem létezik a "MI", csak külön külön a "te" meg az "én".


Azért nem ilyen egyszerű ez a dolog, hogy pár mondat alapján bárki dönthessen. Főleg ne döntsenek vadidegenek a sorsodról. Olyan emberek, akik a való életben, ha bárki tanácsot adna nekik, elhordanák mindennek, hogy "ne ugass bele az életembe!".

Ha vállalkozása van, és visszaforgatja a pénzt, akkor lehet, hogy ugyanannyija marad, mint neked. Vagy annyi sem.

Egetrengető ostobaság, hogy ez egy rossz vállalkozó ismérve.

De ehhez is kevés az infó. Ha ez egy új vállalkozás, akkor ezzel jár, sokszor deficites, az embernek nincs haszna egy ideig. De ha van miből finanszírozni, kitartó, és nem veszi el a kedvét a kezdeti lassú haladás, akkor később gazdaggá válhat.

De persze azt csak te tudod, hogy ez így megy-e évek óta, és ő csinál valamit rosszul, vagy még csak kialakulóban van a vállalkozása.


Ok, adtok a rezsibe meg a kajába, de azért itt lehet számolgatni, hogy akkor is ennyibe kerülne-e a megélhetésed, ha albérletben kéne laknod?

Odaadsz mondjuk 30-50 ezret havonta, de ha el kell menned a gyerekkel külön, akkor a lakhatás-rezsi-kaja 150 felett lesz, szóval most igencsak jól jársz anyagilag.

Nyilván ezt te is tudod, mert egyébként nem tudnál félretenni.

Gyakorlatilag 9 éve ingyen laksz valahol, mert a rezsi-kaja akkor is fizetendő, ha máshol laksz. De maga a lakhatásod ingyen van.

Csak jelenlegi árakkal tudok számolni, most az én városomban 100 ezer körül van egy átlagos lakótelepi albérlet. Megyeszékhely, kelet-Magyarország.

Ugye egy kis 12 négyzetméetres viskó vidéken nem jöhet szóba, mert a gyereknek is jó lenne külön szoba.

Szóval évente 1,2 millió csak az albérlet, ez 9 év alatt több, mint 10 millió. Ezt kaptad te ingyen.

Ezt azért írom, mert ezek után minimum elvárható, hogy 100 ezret odaadj, már ha nem cigire meg piára kéri, hanem a vállalkozásra.

Főleg meg ha vissza is adja.

De amúgy a közös életetek, szóval eleve érthetetlen ez a hozzáállás.

Ti nem is egy pár vagytok, nem is voltatok, csak csináltatok egy gyereket, és egy helyen laktok.

A párkapcsolat nem ilyen.

2019. nov. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!