Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben is fel lehet...

Ilyen esetben is fel lehet venni a teljes munkanélküli 80%-át?

Figyelt kérdés
Október 17-tel mondtam fel az elöző munkahelyemen. Folyamatos 4órás munkaviszonyom meg volt. Nem jeleztem a munkanélküliségemet a munkaügyi központban. Jelenleg november 10től dolgozom határozatlan idejű szerződéssel új munkahelyen. Ilyen esetben felvehetem a 80%-ot, vagy azt már így buktam hogy nem kérvényeztem időben?

2019. nov. 18. 17:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Ez nem így megy, ahogy gondolod:


Először is ahhoz, hogy álláskeresési támogatást kapj, kell lennie az elmúlt 3 évben 360 nap biztosítotti jogviszonyodnak.

Másodszor ahhoz, hogy álláskeresésit kapj, regisztrálni kell a Munkaügyi Központban, mint álláskereső. Aztán, ha menet közben találsz munkát, akkor a maradékot felveheted, bizonyos feltételek mellett.

Szerintem inkább örülj, hogy már van másik munkahelyed.


Ha van 360 napod, akkor, kaphatsz álláskeresésit

Ha nincs, akkor meg eleve nem is vagy jogosult rá.

2019. nov. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Több éves munkaviszonnyal rendelkezem megszakítás nélkül.

Akkor végülis csak azért bukó, mert nem regisztráltam?

2019. nov. 18. 18:29
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem vagy munkanélküli, nem kaphatsz álláskeresésit.

Nem "buktad el", ugyanis ha az elkövetkezendő időszakban bármikor munkanélküli leszel/lennél, akkor járni fog az álláskeresési, mivel nem merítetted ki. Ha viszont felvetted volna, de közben próbaidő alatt munkanélküli leszel, akkor ott maradnál egy fillér támogatás nélkül 1 évig, meret akkor nem kaphatnád az álláskeresésit.


De azért emiatt ne lépj ki a munkahelyedről- inkább örülj, hogy van munkád :-) Hitelképessg meg minden más szempontból jobb, ha nem vagy munkanélküli.

2019. nov. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi
2019. nov. 18. 20:00
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

"Ha viszont felvetted volna, de közben próbaidő alatt munkanélküli leszel, akkor ott maradnál egy fillér támogatás nélkül 1 évig, meret akkor nem kaphatnád az álláskeresésit."


Igen, de ott lenne nála a 80%-a egy összegben. Ezzel szemben a jelenlegi helyzet az, hogy a 10 év munkaviszonya után is csak 900 nap az álláskeresési alapja, vagyis alapból kb. a 75%-át bukta a kérdező. Ez az arány csak nő a további évekkel, amíg nem igényel álláskeresésit. Tehát valóban van némi kockázat, hogy esetleg véletlenül buksz 20%-ot (a 80% felvételével), azzal szemben, hogy ha bent hagyod, az meg biztos bukta.

2019. nov. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, valahogy én is így gondoltam :/ most hallottam ezt hogy fel vehettem volna egyben. 7éve nem voltam munkanélkülin jól jött volna az az összeg, mert nem is leszek eegy ideig állás nélkül
2019. nov. 18. 22:41
 7/12 anonim ***** válasza:
27%

Ez a vonat már elment.


Utólag nem folyósítanak ellátást. Ahhoz, hogy a Neked járó, de ki nem merített ellátásod 80 %-át megkaphasd, a mostani állásod előtt kellett volna igényelned a járadékot, mint munkát kereső.

2019. nov. 19. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

"Igen, de ott lenne nála a 80%-a egy összegben."


Dehogy lenne... ezt a pénzt jellemzően nem azért veszik fel az emberek, hogy gondoljanak befektetésre vagy a rosszab időkre (nem is olyan nagy összeg 2 havi munkanélküli), hanem azért, hogy "eltapsolják".

Szóval lehet, hogy most, nov.17-én még meglenne, de jön a karácsony - hamar elfogy az a pénz...

2019. nov. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
magyarázzátok már meg hogy így jobban jártam, hogy fel sem vettem...
2019. nov. 19. 20:12
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem azt akarom megmagyarázni, csak azt, hogy nem jártál rosszabbul, mert ez nem egészen így megy, hogy odamegyek, beregisztrálok, oszt felveszem.

Arról nem beszélve, hogy az új munkahelyeden 10 napja dolgozol: honnan tudod, hogy a próbaidő alatt (mert gondolom, az azért van) nem fognak felmondani egyik napról a másikra?

2019. nov. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!