Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvertek törtarany felvásárlás...

Átvertek törtarany felvásárlásnál?

Figyelt kérdés
Erzsébet körúton voltam az Erzsébet galériában. Egy pár fülbevalót hagytam ott. Buta voltam, nem mértem le előtte, mert gondoltam, ott lemérik. A csaj ránézett, mondta, hogy 14K, 13000, jó lesz? Utána felvágta, és pöttyintett rá indikátor folyadékot. Nem mérte le mérlegen. Nem kell mondani, hogy hülye vagyok, tudom, de szórakozott voltam, aláírtam, és utána jöttem rá, hogy le se mérte előttem. Persze miután aláírtam, már nem tudtam reklamálni. Úgy voltam vele, hogy aki hülye haljon meg, megérdemeltem, de szerintetek átvertek vele? Kb. ilyen ékszer volt: [link]

2019. nov. 19. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Gondolom, ez nem súlyra, hanem darabra ment - egy ilyen fülbevalónak már megvan a tapasztalati árértéke.

Szerintem ez böven rendben van.

2019. nov. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Egy ilyesmi fülbevaló kb 2 g, a 14 karátos tört arany ára meg 7000 Ft körül van - tehát semmi gond!
2019. nov. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam, köszi!
2019. nov. 19. 16:05
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen korrekt ár érte.
2019. nov. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az ár valóban korrekt, ha az valóban csak 14 karátos volt!

De azt érdemes tudni, hogy egy hitelesített mérést semmilyen bizalom nem pótol...

Soha ne írj alá, ha nem látod a mérleget!!!

2019. nov. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, ebből tanultam
2019. nov. 19. 17:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez komolyan ennyit ér?

Én akartam venni arany fülbevalót, neten megnéztem vagy 6-8 oldalt, hogy képben legyek, de apró, bedugós kis vackok se nagyon voltak 30 ezer alatt.

Így boltba el sem mentem.

2019. nov. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem csak az arany árat fizeted meg, hanem a fazondíjat, az alkalmazottak díját, a bolthelyiség bérlést, stb. Nagy árrés van az ékszereken.
2019. nov. 19. 19:36
 9/10 anonim ***** válasza:
36%

Ha egy karkötőt akarsz venni pl., az horror árú!

Ha egy karkötőt akarsz eladni, a meg ócskavas árban van...(elegánsabban törtaranynak becézik)

Nem vágnak át, "csak" lenyúlnak...

2019. nov. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: már miért lenne lenyúlás?? Gondolom, te sem ingyen dolgozol.

Az új arany ékszer ára a következőkből tevődik össze:

- a benne lévő arany értéke (ezt kapod vissza ha eladod)

- fazonár (arany megmunkálás)

- fémjel beütés

- az ékszerbolt rezsiköltsége (bér, világítás, üzlet bérleti díj, stb.)

- az ékszerbolt nyeresége.


A kérdezőnek; ez teljesen O.K. ár volt.

2019. nov. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!