Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igazat mondott az eladó?

Igazat mondott az eladó?

Figyelt kérdés

Ma szerettem volna egy dohányboltban váltani, 20 ezrest pár ezresre, két ezresre stb. Mondta az eladó hogy nem vált, mondok akkor kérek egy doboz gyufát. És azzal kifizetem. Erre azt mondta hogy az adott összeg 10%-éka alatti vásárlás váltásnak minősül szóval megtagadhatja a kiszolgálást.

Hazudott vagy igazat mondott? Tényleg “köteles” vagyok 2000ft-ért vásárolni ha 20 ezreddel fizetek? Én úgy tudom hogy az eladóknak kötelező kiszolgálni ha 500-assal fizetek egy gyufát ha 20ezressel.


2019. nov. 19. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Nincs ilyen szabály viszont kiszolgálni sem köteled
2019. nov. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Ismered azt a táblát hogy "ittas vásárlókat nem szolgálunk ki"? Na az sincs sehol törvénybe foglalva, viszont a bolt fenntarthatja magának a jogot hogy kit és hogy szolgál ki és kit nem.
2019. nov. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Én egy könyvesbolt honlapján olvastam megdöbbenve, hogy "jogukban áll megtagadni a kiszolgálást, ha úgy gondolják"... Furcsa egy világban élünk, ahol már lassan szimpatikusnak kell lennünk ahhoz is, hogy valahol vásárolhassunk...
2019. nov. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Sok eladónál tapasztalni, hogy úgy viselkednek, mintha ők tennének nekem szívességet azzal, hogy egyáltalán hajlandóak kiszolgálni... Valamelyik pl nem is fogadja még a köszönésemet sem! Valami nagyon el van rontva ebben a világban.
2019. nov. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Hazudott
2019. nov. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

A bolt meghatározhatja a szabályait, hogy milyen fizetési módot és lehetőségeket fogad el.

Legjobb, ha postán vagy bankban váltasz, vagy először olyan helyen fizetsz, ahol nem a bankjegy értékének a töredékéért vásárolnál.


Lehet egyik oldalról azt gondolni, hogy a boltos szívtelen, kiszúrna velünk ikyen helyzetben, de úgy igazságos, ha az ő helyzetébe képzeljük magunkat: ha nekem visszafizet a 20ezresből 19ezeren felül, akkor a következő vásárlóknak még egy ezresből sem tudna visszaadni. Ezzel pedug a következő vásárlók éreznék úgy, hogy igazságtalan. Persze mondhatnánk, hogy a boltos készüljön sok apróval, de ez az ő üzleti értelemben vett szíve joga.

2019. nov. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

Nem akarta felváltani és ha veszel egy doboz gyufát, az is váltásnak minősül. A hőzöngés előtt azt kéne mondjuk felérni ésszel, hogy lehet már te vagy épp a sorban a 3., aki 20 ezressel akar fizetni még 3 másik 10 ezreses vevő után és baromira elfogyna így a váltás a pénztárgépből.

És nem, nem kötelessége kiszolgálni.

2019. nov. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

"Ma szerettem volna egy dohányboltban váltani, 20 ezrest pár ezresre, két ezresre stb."


A dohánybolt nem posta, hogy pénzt váltson. A dohányboltban a vevők kiszolgálása az elsődleges cél - egyáltalán nem köteles váltani.


Ezek után pedig az 1 doboz gyufa egyértelműen nem minősül "vásárlásnak" - szóval igen, megtagadhatja a kiszolgálást.

Amúgy meg lehet, hogy nem is volt annyi váltópénze: több boltról tudok, ahol reggel csak 10 ezer ft váltópénzzel indulnak (Fornetti, kisközért, stb)

2019. nov. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem mondott igazat ki kell szolgálnia, mert az neki sem érdeke hogy miatta csökkenjen a bolt bevétele és ez tulajdonos fülébe jusson. A bolt nyitásakor pedig elegendő készpénznek kell rendelkezésre állnia hogy a vevőnek lehessen visszajárót adni, ha nincs akkor az eladónak el kell mennie felváltatni.
2019. nov. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"mert az neki sem érdeke hogy miatta csökkenjen a bolt bevétele és ez tulajdonos fülébe jusson"


Csökkenjen a bolt bevétele? :D :D Egy doboz gyufával? :D :D

Csak azt felejted el, hogy a kérdező NEM VÁSÁROLNI AKART, hanem csak VÁLTATNI!

2019. nov. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!