Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rögzíthetem-e az üzleti...

Clairvoyant kérdése:

Rögzíthetem-e az üzleti partnereimmel folytatott megbeszéléseket telefonon?

Figyelt kérdés
Általában vezetés vagy egyéb elfoglaltság közben, ha hívás kérkezik, be szoktam nyomni a magántelefonomon a rögzítést, hogy később visszahallgathassam, miben állapodtunk meg. Most belefutottam egy olyan szituációba, amikor a partner panaszt tett rám a főnökömnél, mert a megbeszélt időben nem jelentem meg. A telefonobeszélgetésből egyértelműen kiderül, hogy ő téved, de nem tudom, felhasználhatom-e ezt védekezésre, egyáltalán rögzíthettem volna-e a beszélgetést úgy hogy erről őt nem tájékoztatom? Konkrétan teljes név, cégnév, bármilyen személyes adat nem hangzik el, csak a keresztneve, és hogy mikor érne rá a találkozóra.
2019. nov. 21. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Mindenképpen tájékoztatni kell a másik felet, ha rögzíted a hívást. Ha nem egyezik bele, akkor bontani kell a vonalat. A gdpr és mindenféle adatvédelmi dolgoknak is eleget kell tenned.
2019. nov. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bak Norbert ***** válasza:
11%
Szabad bizonyításban tudod felhasználni maximum, vagy btk-es esetben.
2019. nov. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
igen ha előtte tájékoztatod.
2019. nov. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8%
Simán , bizonyíthatod . Hasznald fel a védelmedben . Mi a törvény előìrt sorrend kit izgat majd az érintett tesz ellened ha akar .
2019. nov. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Felhasználhatod, de az üzleti kapcsolatnak nem fog jót tenni, az biztos. És utána beperelhet.
2019. nov. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Természetesen felhasználhatod.

Ő meg perelhet. De az egy másik ügy. Mérlegelni kell mi éri meg jobban.

2019. nov. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
41%

100%, hogy emiatt nem fog perre menni.

Nem életszerű.

Hivatalosan persze így van, de a valóság kicsit más.

Egyrészt elég, ha egyelőre csak a főnöködnek mutatod meg - már ha ő nem hisz neked.

Ha még mindig pampog az ügyfeled, akár neki is megmutathatod - személyesen, nem átküldve! Mert ha nem lesz nyoma, akkor tényleg nem tud perelni, te meg letagadod.

Mondjuk szerintem nem fajulna idáig a dolog, nem lesz ebből semmi, csak most sérti az önérzetedet, amit persze megértek, de egyelőre csak a főnökkel tisztázd.

2019. nov. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!