Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan is lesz ez nyugdíjba...

Hogyan is lesz ez nyugdíjba vonuláskor?

Figyelt kérdés
Tizen valahány évem van még a nyugdíjig,ha nem fogják emelni a korhatárt. Ha marad a jelenlegi törvény mire számíthatok a következő esetben:? Pár éve 9 hónapig nem volt munkaviszonyom,ebből 3 hónapig kaptam az álláskeresési járulékot, vagy mit.De a többi hónapban is a saját pénzemből fizettem a TB járulékot.Ha elérem a nyugdíj korhatárt,akkor ebben az esetben is elmehetek 65.00 évesen nyugdíjba, vagy 6 hónapot rá kell húznom, mivel nem voltam munkaviszonyban? (persze, ki tudja, hogy addig miben változnak majd a törvények)

2019. nov. 21. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Azon a 12 hónapon semmi se fog múlni. A ledolgozott évek száma számít, ami jelenleg a wikipedia szerint csak 15 év.
2019. nov. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Szóval 15 év a minimum jelenleg amennyit dolgoznod kell, de akkor még a semminél is kevesebb lesz a nyugdíjad, a teljes, 100%-os nyugdíjhoz (ami persze a semminél ali lesz több) 50 év munkaviszony kell.

[link]

2019. nov. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Ahh, felejtsd el amit írtam. 50év munkaviszony nem lehet 65 évesen... Olvasd el amit linkeltem vagy majd valaki leírja. Én nem számolgatom mikor meghetek nyugdíjba, mert úgyse lesz addigra már olyan nyugdíj, amiből meg lehetne élni ha az embernek nincs félretett pénze.
2019. nov. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező: Meg is kell élned... Ne foglalkozz vele, mert biztosan fog addig változni.
2019. nov. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
3, de, lehet. Anyu 55 évesen ment el a nők negyvenével. Általános után azonnal dolgozott, estin lett eladó.
2019. nov. 22. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

5-ös: Az én anyukám 52 évesen, apukám 55 évesen ment nyugdíjba, pedig mind a ketten 18 éves koruk után kezdtek el dolgozni érettségi után. Akkor más feltételek és szabályok voltak és most is mások vannak.

Jó ideje 16 éves kora előtt nem létesíthet senki munkaviszonyt, így (ha esetleg alkalmaznák is 16 évesen, ami nem valószínű) akkor se lenne meg az 50 éve 65 éves korára.

2019. nov. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

16 alatt is lehet munkaviszonya, feltételekkel. Ráadásul itt nem a mostani Mt alatt munkaképes korba kerülőkről van szó.

Én 77-es születésű vagyok, és bizony munkaviszonyban dolgoztam (részmunkaidős közalkalmazottként) 14 és fél éves koromtól, suli mellett segépápolóként a kórházban (eü szakközépben tanultam). Úgyhogy a 40 évem meglesz 54 és fél évesen (azóta megszakítás nélküli a jogviszonyom). :)

2019. nov. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Ha az előírt nyugdíjkorhatárt (65 év) betöltöd, és lesz legalább 15 évnyi szolgálati időd, akkor jogosult leszel nyugellátásra.


A nyugellátás összege függ a szolgálati idő nagyságától és attól, hogy az alatt mekkora összegű béred volt, ami után vontak nyugdíjjárulékot. Minél több a szolgálati idő, minél nagyobb a bér hozzá, annál több lesz a nyugdíj összege.

2019. nov. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8. röviden:tehát,amiért 9 (6) hónapig nem volt munkaviszonyom,attól még elmehetek 65 évesen nyugdíjba? nem 65 év 9 hónaposan mehetek el? persze addíg még úgyis változhat a nyögdíj törvény.
2019. nov. 22. 18:26
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

A jelenlegi szabályok szerint elmehetsz 65 évesen nyugdíjba, ha legalább 15 év szolgálati időd van.


Semmi nem tolja ki az életkor szerinti nyugdíjba vonulást. A kieső 9 hónapod sem. Az annyit számít, hogy annyival kevesebb szolgálati időd lesz, de ha egyébként van 15 év, és betöltötted a 65. életéved, jogosult vagy nyugellátásra.


Nők 40 évesénél számíthat, mivel az álláskeresési járadék folyósításának időszakát nem veszik figyelembe szolgálati időként. De ott nem életkor betöltése a feltétel, hanem minimum szolgálati idő megléte. Ez 40 év szolgálati időt kíván meg. Ha ahhoz éppen az a 9 hónapnyi idő hiányzik, akkor ott - logikusan - annyival tovább kell dolgozni, hogy a nyugdíjra jogosult legyél.


De ha a 40 év szolgálati időt 54 évesen megszerzi egy nő, akkor 54 évesen lehet már nyugdíjas.


Mivel Te a "sima" (nem kedvezményes) öregségi nyugellátást említed, ami jelenleg 65. életév betöltése esetén, és legalább 15 év szolgálati idő esetén jár, ezért ha ennek a két feltételnek megfelelsz, jár az ellátás.


... egészen addig, amíg dicső kormányunk fel nem emeli a 65 évet...

2019. nov. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!