Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A gimnázium után a családi...

A gimnázium után a családi vállalkozásunkban szeretnék dolgozni, ami azt jelenti, hogy nincs semmilyen szakképzettségem. Arra gondoltam, hogy valami az üzlettel kapcsolatos OKJ-s képzést végeznék el, amivel tudnék valamit segíteni?

Figyelt kérdés

Kérdés az lenne, hogy ezt megérné-e, vagy nem biztosítanak annyi érdemi tudást, mint amennyit amúgy is eltudnék sajátítani, ha elkezdeném csinálni?

Cégünkben kerékpárokat árulunk, fűnyírókat, alkatrészeket, fűrészeket és rengeteg hasonló árú cikket. Ezekhez mind van szervizünk is. Nemrég kezdtünk bele egy webshopba is. Meg ugye a könyvelés is az egésznek része.

Könyvelői okj-n gondolkodtam, de nyitott vagyok igazából bármelyik részére, akár a webshopra, és úgy a szervizre is.



2019. dec. 2. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Istenem... vegre valaki aki ertelmes, realista uzlettel foglalkozna, aminek van helye, perspektivaja, haszna... Hajra!


A helyedben en vagy penzugyi, vagy talan marketing-vonalon indulnek el, mindketto hasznos lehet a csaladi vallalkozasban.

2019. dec. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kereskedő OKJ és a könyvelés is jó lehet, a marketinggel az a bajom, hogy olyan szédületesen gyorsan fejlődik, változik, hogy mire kijárod, addigra már a fele idejét múlt. azt inkább ilyen pár napos gyorstanfolyamokon lenne érdemes fejlesztened vagy egyszerűen csak az interneten tanulni.
2019. dec. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, elfelejtettem megindokolni a kereskedő OKJ-t.

Azért lenne érdemes, mert azzal már akár önállóan is nyithatnál saját boltot (akár másfélét is), de ha a Ti vállalkozásotokat viszed tovább majd később, akkor is jól jöhet.

2019. dec. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Már csak azért is érdeklődtem, mert nem sok jót hallottam ezekről az OKJ-s tanfolyamokról/sulikról ("nem jó semmire, sok tudást nem nyújtott, állást nem kapok vele"). Viszont, ezeknek utánanézek és átgondolom őket. Mellesleg én csak is a vállalkozás érdekében csinálnám.
2019. dec. 4. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!