Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha külföldre adok fel egy...

Ha külföldre adok fel egy levelet, akkor kell ráírnom feladót, van erre szabály?

Figyelt kérdés
Semmi illegális, csak a szüleim címét tudom megadni, oda meg ne küldjenek semmit... Vagy kamut sem gond ráírni, ezért kérdezem.
2019. dec. 3. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem ajánlva adod fel, akkor nem kötelező ráírni. Azért célszerű megadni, hogy ha valami oknál fogva nem jut el a címzetthez, akkor legyen hova visszaküldeni. Ajánlott levélre kötelező írni feladót is.
2019. dec. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, csak hogy ha országhatáron kivülre küldöd, akko nem-e más.

Hát akkor jobban is rájik, ha kidobják, mint a szüleimnek visszaküldik...


De egyébként nem ajánlottat hogyan lehet nem átvenni? Azt nem kérdezik, hanem bedobják.

2019. dec. 3. 15:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a posta nem találja meg a címzettet - pontatlan címzés, több azonos név egy helyen (pl. egy lépcsőházban 2 Tóth János),stb. akkor visszafordítják a feladóhoz a levelet.
2019. dec. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pont ezt akarom elkerülni, ezért nem írok rá. De ilynekor mindig visszakérdeznek a postán, külföldre meg soha nem adtam fel semmit. Mindig úgy vagyok vel, hogyha szólnak, kamuzom
2019. dec. 3. 18:02
 5/5 anonim ***** válasza:
De mi az, hogy csak a szüleid címét tudod megadni? Te is laksz valahol gondolom, miért nem azt a címet írod rá? Nem kell, hogy a lakcímkártyádon is az a cím szerepeljen, nem ellenőrzi senki. De nem is muszáj ráírni a feladót.
2019. dec. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!