Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakasvasarlas utan ha egy ket...

Lakasvasarlas utan ha egy ket honapig meg az elado az altalunk megvett lakasban marad, mennyi berleti dijat lehetne elkerni? Mennyit szokas?

Figyelt kérdés
Az elado, vett masik hazat, amely kb adasvetel utan egy ket honnappal lesz kesz, marmint felujitva. Mar all a haz, es addig ott maradnanak ez max egy ket honap. Nem ebbol a berleti dijbol szeretnék meggazdagodni, de semmi árért se szeretném kiadni nekik...

2019. dec. 3. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
En realisan a piaci ar fele-haromnegyede koze lonem be, legyne ketharmad. Viszont kossetek ki, hogy max x honapig el a szerzodes, ezutan ki kell koltoznie, illetve, hogy a berleti ar ezutan a piaci arra (ezt forintositca ird bele) valtozik. Ezt azert muszaj leirni, mert mi van, ha megsem keszul el, vagy csak nem akar kikoltozni idoben. Igy egyreszt ki tudod rakni a berlot, masreszt ha megsem menni hipphopp, akkor is a piaci berleti arat kovetelheted rajta.
2019. dec. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ötletelés szintjén volt erről már szó. Akkor az eladó kb. 20 ezret emlitett, de most egy piaci ar ket harmada az inkabb 60 ezer... De azt meg már kicsit kitolasnak erzem. De ez a x ido utan piaci ar, az tetszik.
2019. dec. 3. 21:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

20 ezer az vicc kategória. Nèzz szèt albèrletek között, bármelyik városban jelenleg 80-100 ezer egy 2-3 szobás panel. Főváros meg pláne. Nyugodtan fizettesd ezt vele, legalább igyekszik a költözèssel. Neked is ennyit kellene fizetned ha albiban laknál, miatta. Illetve ő is ennyièrt bèrelne, ráadásul sokkal kènyelmetlenebb lenne neki. Szóval szerintem a piaci ár több, mint korrekt.

Ès tènyleg legyen vèghatáridő, szívták már meg ezzel.

2019. dec. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Komárom-Esztergom megye: 1-2 szobás társasházi lakás 60 ezertől 120 ezerig/hó.
2019. dec. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pont itt tartunk ahol te, megvettuk de az eladó még nem tud költözni...


Nálunk egy 190nm-es házról van szó... Mi 150e/hóban határoztuk meg. 10 napot csúszik ezt mondta... Így 50e.. Leirni meg nem kell... Egyszerűen a szerződésben szereplő időpont, valamint a birtokbaadas közti idő egyszerűen bizonyítható.


Az eledonak megmondtam, ha nem fizeti ki a bérleti díjat, nem fogom a birtokba venni az ingatlant...

2019. dec. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a piaci ár dupláját kérném vagy annyit, amiért nekem megéri nem beköltözni előbb.
2020. júl. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!