Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 4,8 m házra SIMA LAKÁSHITELT...

4,8 m házra SIMA LAKÁSHITELT szerettünk volna, az értékbecslő szerint a ház komfortos, fürdőszobában elektromos radiátor. EZÉRT lakhatásra alkalmatlan 16/2016–és 17/2016. szerint, ez miért vonatkozik a SIMA HITELRE?

Figyelt kérdés
2019. dec. 4. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Lakáshitelt szeretnétek.

A ház lakhatásra alkalmatlan - tehát jogilag nem lakás - ergo lakáshitelt sem kaphatsz rá.

2019. dec. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Még valami: általában a lakáshitelnél kötelezik a hitelfelvevőt a lakásbiztosítás kötésére.

Nincs az a biztosító, aki így megkötné veletek a szerződést.

Le kell szerelni a radiátort, valami mást betenni és kész.

2019. dec. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hogy teljes legyen a kép,4,8 m házra a sima lakáshitel !!

az értékbecslő a házat komfortosnak vette a házban -villany gáz bevezetve és csatornázva van, gázfűtés van kivéve a fürdőszobát ahol elektromos radiátor van

EZÉRT lakhatásra alkalmatlannak ítélte a házat + hivatkozik 16/2016–és 17/2016..sz kormányrendeletre amire szintén nem felel meg a lakhatási fogalmának

…végén megjegyzés az ingatlan műszaki állapota összességében közepes !

----PERSZE bank elutasította a hitelkérelmet ..Nem értjük a kormányrendeletre való hivatkozást amikor semmilyen családtámogatásra nem kértünk hitelt

csak SIMA lakásvásárlásra hitelt …akkor miért erre hivatkozva történt a lakásbecslés —és vajon a sima hitelnél elég ha a fürdőszobában fűtés elektromos radiátor ??

2019. dec. 4. 20:49
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
A bank is csak arra ad hitelt, ami számára piacképes, ha esetleg tartozásotok alakulna ki, és emiatt a bank rendelkezne az ingatlan felett. Ha ők így ítélték meg, nem kell ezen rugózni, több önerőt kell letenni, vagy keresni kell egy másik ingatlant.
2019. dec. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fürdőben ráfröcsköli a gyerek a vizet a radiátorodra és ott a baj, épeszű ember nem tesz ilyent a fürdőbe!


Lakhatásra alkalmatlan, mert életveszélyes, ha megdöglesz ki fizeti vissza a bank pénzét???, hát ezért nem adtak rá.

2019. dec. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kössz, 5-ös, én is pont ezt akartam írni, csak nem értem rá délelőtt: kérdező, ha megadná a bank a lakáshitelt és valamelyik családtagodat agyonvágná az áram, az jobb lenne?? Gondolkodjál már egy kicsit - nem véletlenül vannak a biztonsági előírások.


Még valami: régen olyan fürdőszobákat építettek, hogy előírás volt, hogy egyáltalán nem lehetett a fürdőszobában konnektor.


Nem rég egy apartmanban voltam, ahol KÖZVETLENÜL A MOSDÓ MELLETT, a csaptól alig 10-20 cm-re volt a hajszárító, stb dugalja. Hát mit mondjak - nem volt valami biztonságos... :-(

2019. dec. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Mindent úgy kell megoldani/alakítani, hogy hitelképességnek megfeleljen.

Most jártuk végig. A ház, amit megvásároltunk ugyan gázfűtéses/összkomfortos, de mivel a gázkazán a garázs felől van felszerelve, ezért belekötöttek,mivel a garázs nem szerepelt a térképmásolaton. ( földmérő,földhivatal, +100 ezer Ft)


ezt csak azért írtam le, mert minden minden mindennek pöccre stimmelnie kell ahoz, hogy a bankkal szerződni tudj.

2019. dec. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,radiátorral kapcsolatban nem is gondoltam arra, hogy --azért nem jó mert árammal működik,// de a bojler is árammal működik//... MERT az zavart meg, hogy --családtámogatási rendeletekre hivatkozik,aminek az igénylése szóba sem került !
2019. dec. 5. 16:58
 9/10 A kérdező kommentje:
7--nálunk ezek le lettek zongorázva, tárolók nem voltak feltüntetve, + telekmegosztás volt, + új házszámot kapott az ingatlan, közel 6 hónapig tartott ezek rendezése !
2019. dec. 5. 17:02
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, a villanybojler egy zárt rendszer és általában magasan, fent van a falon, ha jól tudom, felső bekötéssel.


A radiátor pedig lent, ember magasságában, ahol a vízsugár simán belefröccsenhet.

2019. dec. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!