Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvertek?! Mi a teendő? Az...

Átvertek?! Mi a teendő? Az úriember Olaszországban él.

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé pórul jártam. Mobile. De "foglalónak" elküldtem 50 ezer forintot. Aztmondta a tulaj hogy a vásárlás előtt egy foglalót szeretne és akkor ferre teszi nekem az autót 1hétig (akkor tudtam volna menni érte) Rá 3napra meg közli, hogy már eladta. És nem válaszol Ilyenkor mi a teendő? Ha külföldre utalok


Csalásnak számít?

Mit lehetne vele kezdeni?

Előre is köszönöm a válaszokat



2019. dec. 6. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

olaszokkal csak személyesen szabad üzletelni. csak úgy vesznek komolyan.

apám cége oltott nemes fákat akart venni egy olasz lerakattól. megbeszélték telefonom, emailben hogy vmi sokezer darabot akarnak megrendelni (10e ha jól emlékszem), vagy 1 évre előre szóltak nekik. aztán ahogy közeledett a vásárlás időpontja, egyre kevesebbet tudtak csak adni az olaszok. mire mentek volna az áruért, már eladták mindet másoknak. következő évben személyesen mentek (levezettek több1000km-t), akkor érdekes módon félre tudtak nekik tenni 10e fát. úgyhogy "csak" ennyit számít hogy személyesen intézkedtek.

a foglaló amúgy általában működni szokott náluk. igaz íratlan szabály, de ha valaki foglalózik valamit, de a tulaj végül nem neki adja el az akármit, akkor a tulaj a foglaló dupláját köteles visszafizetni. feltételezem, nem vett téged komolyan, ezért úgy gondolta, elteheti a foglalódat.

2019. dec. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
...és igaza is volt, mivel még a kategóriát sem találod.
2019. dec. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak nagyon szépen köszönöm:)
2019. dec. 6. 17:15
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendőrségen tudnak vele kezdeni valamit?
2019. dec. 6. 17:32
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
#4 sajnos nem tudom. esetleg a bankodnak jelezd hogy az az átutalás átverés volt
2019. dec. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha bizonyítani tudod és felszólítottad, de nem adja vissza, akkor az csalás. Igen, mehetsz a rendőrségre, de mivel nemzetközi ügy, gyors eljárásra ne számíts.
2019. dec. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

1,


"igaz íratlan szabály, de ha valaki foglalózik valamit, de a tulaj végül nem neki adja el az akármit, akkor a tulaj a foglaló dupláját köteles visszafizetni."


- Már miért lenne ez íratlan szabály? A Polgári Törvénykönyv mindig is tartalmazta. A jelenlegi éppen a 6:185. §-ban. Nyilván az olasz is, hiszen az is a római jogra épül, sőt, még maga Róma is ott van:P Nem mi találtuk ki ezeket a szabályokat, időtlen idők óta léteznek.


Én a problémát inkább abban látom, hogy nagy valószínűséggel a tulaj se olasz, meg úgy általában minden kamu amit megadott magáról. Sztem normális ember úgy általában nem vásárol semmit neten ismeretlenektől, pláne külföldről, kivéve régi, nagy cégek hivatalos oldaláról, amik a fizikai világban is léteznek egy jó ideje, mert azok nem abból élnek, hogy átverjék a rusztikus réteget, és nem is teszik.


És nem, kis kamu sufni cégek weboldaláról még 500 forintért se vásárolunk, mert akkor meg majd a bankkártya adatokkal élnek vissza.

2019. dec. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

"Már miért lenne ez íratlan szabály? A Polgári Törvénykönyv mindig is tartalmazta."


ezt nem tudtam, nekem egy olasz egyetemista mondta ezt albérletkeresés közben. valahogy úgy mondta, hogy ez egy szokás, amiből én azt szűrtem le hogy nem hivatalos. de köszönöm a javítást!

2019. dec. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Azt vágod, hogy ez 50 001Ft-ig nem bűncselekmény?
2019. dec. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9, nyilván ezért határozták meg ekkora összegben a "foglalót"..

A 2000-es évek elején még jobbára csak a gazdag, vagy művelt embereknek volt netük.

Mára mindenkinek.. azoknak is, akiknek "ferre teszik" a cuccot ;) Kincsesbánya a scammereknek.

2019. dec. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!