Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem hozza ki a posta a...

Miért nem hozza ki a posta a csomagom már második napja? Mit lehet/érdemes ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Vettem belföldről egy helyről csomó cuccot karácsonyra, még hét elején, kedden el is ment a rendelés, szerdán már úton volt. Azt most nem is említem hogy tegnap és ma is külön azért voltam itthon készenlétben, hogy ha jön a posta bármikor át tudjam venni. A lényeg hogy már tegnap reggel küldött az e-mailemre a posta egy levelet hogy a mai (azaz a tegnapi) nap folyamán majd megkísérlik átadni a csomagot nekem, mert már náluk van. Tegnap semmi. Oké, megértem, karácsony előtt vagyunk, bolondokháza van, egy napot, pontosabban egy nappal többet elnézek. Erre ma reggel megint kapom a levelet 8 után, hogy ma is megkísérlik kiszállítani (tegnap se tették), 8 és 17 óra között. Most lassan 16 óra, szóval már legjobb eséllyel ma sem jön meg (meg ugye innentől hétvége).

Kérdem én, egyrészt minek küldenek üzenetet két nap ha egyik nap sem hozzák? Kettő: miért játszanak más idejével, most valaki emiatt vesz ki szabadságot, és megy a kukába mert nem hozzák? Miért nem arról üzennek hogy nem tudják hozni? Így még át is vagyok verve. Három: Ilyenkor mit lehet/kell tenni? Mert én azt se zárom ki hogy meg se jön a csomagom, basszus 25 ezer forint volt! Jó hogy nem fogok csak úgy legyinteni... Ti mit tennétek ilyenkor?



2019. dec. 13. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Ennyire le van terhelve a posta. Az, hogy a rendszer felveszi az adatot, hogy megkísérlik kiszámítani, egy automatikus üzenet a géptől. Az, hogy a postás tényleg fizikailag képes hozzád eljutni és kiszállítani aznap, már több tényezőtől függ. Leginkább attól, hogy mennyire van leterhelve.


Összehasonlításként mondom, hogy nekem a 6-án megírt átvételi értesítőt 9-én postázták. Azaz a kézbesítő sem 6-án, sem 7-én nem ért el a házig, hogy be tudja dobni a cetlit. Ez karácsony előtt teljesen normális. És ez egy október 15-én angliából feladott küldemény volt, azaz 1 hét helyett 55 nap volt, mire ideért és fel bírták dolgozni.

2019. dec. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én szerdán adtam fel egy csomagot a postán, és csütörtökön meg is kapta a címzett, pedig nem a szomszédos városba küldtem.


Ilyen esetben én be szoktam telefonálni és belebegtetem, hogy panaszt teszek. Na persze nem azért, mert nem jött még meg a csomag, ilyenkor nagy a fejetlenség nyilván, hanem azért mert küldözgetik az értesítőt, az ember meg haptákban várja a postást, és fél órára se mer elmenni otthonról, mert mivan ha épp akkor hozzák a csomagot.

2019. dec. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
28%

Ne pattogjál, az én csomagomról 34 napig nem tudták hol vsn...



Nincs kézbesítő, és kūrva sok a küldemény

2019. dec. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!