Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy 26 milliós lakáshoz...

Egy 26 milliós lakáshoz mennyi kezdő tőke szükséges manapság?

Figyelt kérdés

Jelenleg az első lakásom megvásárlása előtt állok.

A jelenleg megfelelő méretű/elhelyezkedésű lakások 26 millió körül vannak. Ezek a hosszabb távon is megfelelő méretűek.

Tudom, hogy minimum önerő 20%, de azt hallottam, hogy mostanában a bankok többet is kérnek, ez igaz? Kérem csak az válaszoljon, aki tényleg mostanában vagy kicsit régebben vett fel hitelt, nem olyan emberek mint én, akik csak olvasták, aztán vagy igaz vagy nem :D

Illetve önerőn felül mennyi plusz pénz volt nektek a lakás megvétele? Gondolok itt közjegyzőre, adóra, egyébre. Felújításra nem.

Valamint még az érdekelne, hogy tényleg megadják-e a fizetés 40%-át törlesztőre vagy most már kevesebb ? több?



Köszönöm annak, aki tud segíteni :)



2019. dec. 16. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
ha Pesten vagy "jó helyen" van akkor elég lesz a 20%.
2019. dec. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az illetek erre 4% lesz majd
2019. dec. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

20% önerő a legtöbb helyen elég, az 5,2 millió. Ahogy már írták a vagyonszerzési illeték az 4%, ami 1 millió 40 ezer ft. Ezen kívül gondolom be is akarod bútorozni, egy ici-picit fel is akarod újítani (legalább kifestés), ami megint másik 2 millió nagyságrendileg.


Szóval azért egy 26 milliós lakáshoz legyen 8 millió forintod. Meg persze nehogy teljesen legatyásítsd magad, hogy ezeket megcsinálod aztán marad 0 forintod félretéve, szóval ezen felül is legyen egy tartalékod, amihez soha nem nyúlsz csak ha nagy baj van (munkanélküli leszel, stb.)

2019. dec. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor elég lesz a 20 remélhetőleg és a 4% illeték :D

Szóval 5.200.000 és 1 millió, szóval 6,2 millió összesen.

Megnyugodtam. A felújítás mint írtam most nem érdekes és a többi.


És aki tapasztalt, tényleg megadják a fizetés 40%át?

2019. dec. 28. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!