Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Levelet kiviszik, ha csak a...

Levelet kiviszik, ha csak a nevet, települést meg az utcát tudom ráírni? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Székesfehérvár.

Nálunk itt a falun kiviszik így, ha tossz a házszám, vagy nincs ráírva, mert tudják, hol lakik. Sajnos megkérdezni sem tudom.


2019. dec. 17. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ha ismerős a házuk google mapson-on kikeresed, ha nem is látszik a házszám a szomszédéból már kitudod következtetni.

vagy ráírsz egy random számot annak a körzetnek a postása úgy is tudni fogja melyikben laknak.

2019. dec. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, hogy beleírok, de ha csak a nevet meg a várost tudom, akkor a posta megkeresi a pontos címet?
2019. dec. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
Azért azt ne várd el a postástól, hogy egy 20-30db 10 emeletesből álló lakótelepen, ahol lakik 2-3000 ember, mindenkit név szerint ismerjen. Mert az, hogy egy 200 házas faluban, annak a leghosszabb 40 házas utcájában nagyjából be tudja lőni a postás a címzettet, az egy kicsit más.
2019. dec. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ez ilyen kertvárosi utca, különálló családi házakkal. Mint egy falu.


Ráírok egy random számot, aztán csak kiviszik.

2019. dec. 17. 18:38
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha te is ugyanabban a településen laksz, akkor van rá esély, hogy elegendő az név, és utca név is, meg egy kb. házszám.

Ha viszont másik településről indítod, akkor keresztül megy a levél a pesti elosztón, ahol a rendszer kapásból kidobja a hiányzó címzést. Tudtommal.

2019. dec. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Blade Bone válasza:
29%
Ma néztem pont egy dokumentum filmet a fákról, és volt benne egy nem tudom hány százéves fa aminek az egyik hasadékába a postások címzetlen leveleket vittek :D szerelmeslevél stb :D és ezeket bárki elolvashatta mert ilyen látványosság volt a fa egyébként. Voltak akik ezúton találtak szerelemre... Milyen érdekes... Na mindegy csak úgy eszembe jutott. :D
2019. dec. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem ott lakom... Akkor elmennék hozzá...


Amúgy azért ráírok egy számot 16 vagy 18 stb.

2019. dec. 17. 18:59
 8/13 A kérdező kommentje:

Esetleg telefonkönyvben benne lehet a pontos, nem?

Van itt Fejér megyei esetleg?

2019. dec. 17. 19:18
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
Az ért az jellemző, hogy aki levelet ír, az még azt hiszi, hogy létezik még telefonkönyv.
2019. dec. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyaz létezik, kedves utolsó. Nekünk is van, meg adnak is ki újat. Kettő abban, főleg a régebbiben benne van a pontos cím.
2019. dec. 17. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!