Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kitől kell kérnem küldemény...

Kitől kell kérnem küldemény azonosítót?

Figyelt kérdés
Konzolokszervizén rendeltem MPL-el akartam kihozatni házhoz. A konzolokszervize azt írta feladták már a csomagom. De nem kaptam se az MPL-tol se a konzolokszervizétől küldemény azonosítót. Mind a kettő azt mondja hogy a másiktól kellett volna kapnom. 12 napja rendeltem és nem tudom megnézni a csomagom hollétét. Mit tegyek ilyenkor úgy érzem nem tudok semmit se lépni csak várni a csomagot amiről lassan fél hónapja semmit sem hallottam.

2019. dec. 18. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Pont a napokban rendeltem vmit, amit szintén MPL-lel postáztak. Előzör kaptam a webáruháztól emailt, hogy átadva a futárszolgálatnak, majd egyet a Postától, hogy csomagot adtak fel számomra, ki a feladó, és megírták a csomagszámot.

Szóval az MPL-t kell kérdezned, ők tudják, hogy milyen számot adtak a csomagnak, miután felvették.

2019. dec. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmüen a feladónak kell tudnia a csomagszelvény számot.

Ö adja fel, ö azt megkapja. A csomagküldö szolgálat addig nem tud segíteni míg a szám nincsen meg. Ö honnan tudná, hogy a napi több ezer csomag ami hozzá bejön melyik is a tied vagy az x cég által feladott. Ezért is ad csomagszámot minden csomaghoz, amit a feladó kap meg és neki lehet/kell a vevö fele tovább adni.


HA a csomag nem érkezik meg akkor is a feladónak kell reklamálnia, és csomg keresést indítania.(még akkor is ha neked tovább adta volna a csomagszámot). TE csak akkor reklamálhatsz ha megkaptad a csomagot de az károsodott.


Ha nem ad a feladó számot, vagy nem néz utánna, akkor fel sem adta a csomagot. Remélem nem fizettér érte.

2019. dec. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es és a csomagküldö szolgálatnak honnan kéne tudni, hogy pontosan melyik csomagról is van szó, ha nincsen szám?


Akár lehet, hogy ugyan az a feladó ugyan annak a cimzetnek 3 csomagot is felad ugyan azon a napon. Abból 2 megérkezik a másik nem. Egyértelmüen a feladónak kell tudnia melyik csomagját a csomagküldö milyen számmal vette fel.


Èn is eladó vagyok, és soha nem közlöm a csomagszámot a vevömmel. DE ahogy jelentkezik, hogy nem kapta kézhez(2x volt ilyen) rögtön elküldöm neki a számot, és én magam kezdek nyomozni utánna.

2019. dec. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Nem akarok vitázni vagy az igazamat bizonygatni, én mindenesetre a Postától kaptam emailt a csomagszámmal, nem a webáruháztól.

2019. dec. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó akkor mit tegyek ha annyit írtak hogy nem férnek hozzá a csomagszámhoz és az mpl-nel érdeklődjek utána? Lehet akkor át akarnak vágni vagy nem értem miért nem tudhatom meg hol a csomagom. Azt már mondták hét elején jönni fog ők már feladták.
2019. dec. 18. 12:17
 6/10 A kérdező kommentje:
11:39sre írtam előzőt sorry.
2019. dec. 18. 12:19
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja és 8 körül írtam nekik és se nem válaszolnak ha hívom őket akkor meg fel sem veszik.
2019. dec. 18. 12:21
 8/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"én mindenesetre a Postától kaptam emailt a csomagszámmal, nem a webáruháztól."


Igen, a Postának (is) van egy olyan szolgáltatása, hogy értesíti a címzettet, ha ezt a szolgáltatást a feladó(!) megrendeli a szállítással. Így a feladónak nem szükséges a csomagszámmal foglalkoznia, de ettől még kell tudnia.

2019. dec. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


pont ahogy a 8-as írja. Èn soha nem kérem az értesítést, mert magam írok a vevönek, hogy elküldtem, és ha még sincs ott egy héten belül a vevö rögtön ír.


Ha nincsen csomag szám akkor nem adták fel. Ennyi, kérd vissza a pénzedet ha kifizetted, ha meg nem akkor rendeld meg máshonnan.

2019. dec. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ utolsó. Értesítenem kell őket hogy ne hozzák ki mert akkor nem kell később se? Mert akkor szerintem szimplán megrendelem máshonnan.
2019. dec. 18. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!