Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy webshopon keresztül...

Ha egy webshopon keresztül megrendelek valamit, az vásárlási kötelezettséggel jár, vagy sztornózhatom?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy telefont, de nem kértem házhozszállítást, mivel közel van az üzlet.

Viszont közben máshol megtaláltam olcsóbban.

Ha a mostani megrendelést nem veszem át, annak lehet következménye?



2019. dec. 18. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Sztornózhatod.
2019. dec. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Épp a minap vettem valamit, aminél a rendeléskor ott volt egy kis apróbetűs rész. tudomásul veszem, hogy a megrendelésem vásárlási kötelezettséggel jár :-) Külföldről jön, magyar nyelvű.

Szóval ha a megrendeléskor Te is rákattintottál ilyenre, akkor nem.



"Rendeltem egy telefont, de nem kértem házhozszállítást, mivel közel van az üzlet.


Viszont közben máshol megtaláltam olcsóbban."


Több dolgot szeretnék megkérdezni:

- ugye tudod, hogy ha közel van az üzlet és csak bemész, akkor AZONNAL MEGKAPOD, ezzel szemben, ha máshol olcsóbb, akkor az lehet házhozszállításos - azt viszont már garantáltan nem kapod meg karácsony előtt?

- miért nem ELŐSZÖR KÖRÜLNÉZEL és UTÁNA RENDELSZ?

- miért nem tanulnak meg emberek felelősséget vállalni a saját tetteikért?

- végezetül miért ugráltatsz feleslegesen embereket, ha "meggondolod magad" és mégsem kéred a terméket?


És igen, lehet következménye, mert vannak olyan webáruházak, ahol x termék lemondása, át nem vétele után feketelistára kerülsz, nem vásárolhatsz tőlük.

2019. dec. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
Internetes vásárlásnál 14 nap elállási jogod van.
2019. dec. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
29%

3-asnak: az elállási jog nem minden esetben él még internetes megrendelésnél sem. Pl. ha személyes átvételt jelöl meg és az üzletben átveszi, utána, ha nem hibás a készülék, NINCS ELÁLLÁSI JOGA.


Csak akkor van, ha nem tudta megnézni a terméket vásárlás előtt.

2019. dec. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!