Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérletnél hogy szokás vagy...

Angyalka027 kérdése:

Albérletnél hogy szokás vagy ajánlott az internetet bevezetni?

Figyelt kérdés
Tudom mindkét eset előfordul de mi inkább az általános? A főbérlő kötteti be és fizetteti aztán a bérlővel vagy a bérlő köttetteti be magának a nevére? Tudom jobban szeret az ember a készbe ülni felelősség nélkül de szerintem inkább köttesse be a saját nevére amilyet akar és ezzel az ő felelőssége is. Mik a tapasztalatok?
2019. dec. 20. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Általában az a szokás, hogy a tulaj is ott lakik, akinek amúgy is van nete saját használatra, beszerez egy WiFi routert, aztán a Wifi jelszót meg megmondja a bérlőnek. Így már úgy hirdetheti, hogy van net, és ezt belekalkulálja a bérleti díjba.
2019. dec. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

"Általában az a szokás, hogy a tulaj is ott lakik"


jó pár helyen laktam már, de ez még sehol sem volt "szokás"...

2019. dec. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Én sem laktam még olyan albérletbe, hogy a tulaj is ott lakott, pedig pont 10 albiba laktam. Plusz jómagam is kiadok lakást, amibe nem lakok.


Nálunk volt olyan, hogy az én nevemre volt, főleg a Flip, az nagoyn jó albiba, mert nincs hűségidő, beszerelik és kész. De volt, hogy a főbérlő nevére volt

2019. dec. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Jellemzően a bérlő kötteti be a saját nevére, így olyan lesz, amilyet szeretne.

Egyszer laktam olyan albiban, ahol az előző lakóról átírattuk a nevünkre, de ott nem volt alternatíva lefedettség miatt, így amúgy is azt kötöttük volna.

2019. dec. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Általában a bérlő köti saját nevére, ha költözik, viheti magával. Ha nincs az adott szolgáltató az új helyen, simán felmondhatja a szerződést, akkor is, ha van még a hűségidőből.
2019. dec. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"jó pár helyen laktam már, de ez még sehol sem volt "szokás"..."


Jó, hát saját tapasztalat, az életem azon részéből, amikor a pénzügyi helyzet miatt albérlőkkel kellett szrakodni :) Elég sok negatív tapasztalatot szereztem abból az időből erről, összességében több szívás volt a bérlőkkel, mint amennyi pluszt jelentett, úgyhogy én már nem is adnék ki lakást, csak ismerősnek/havernak. Csak hát mikor csináltuk, mi így csináltuk, és nem is tiltakozott egyik bérlő se. A router nekünk is jó volt, mert ágyból/bárhonnan volt netünk telefonon nekünk is, és nem is kellett ehhez áram alatt lennie a gépnek, csak a routernek.

2019. dec. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3 albérletben laktam eddig. Mindig a tulaj nevén volt az internet/router. Megmondta a jelszót én/mi pedig fizettünk minden hónapban a többi rezsi számlával együtt. Mindenhol meg voltam elégedve, "normális", viszonylag gyors, viszonylag olcsó internet volt mindegyik helyen. (Nem mintha az a panaszkodós, mindenbe belekötős típusú lennék.)
2019. dec. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, te egy alien vagy mint az látszik, ne is csodálkozz, ha a hozzád hasonlókhoz képest 0% lesz a válaszod :D
2019. dec. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!