Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik jobb az autó betétkönyv...

Melyik jobb az autó betétkönyv vagy az államkötvény?

Figyelt kérdés
Van egy kis megtakarításom és vacilálok melyik éri meg jobban a betétkönyv nem kamatozik de bármikor kivehető de nyerni autót úgyse fog 100%ék de az államkötvény kamatozik de az mennyire biztonságos?

2019. dec. 26. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Az állampapír most a tuti. Igen, biztonságos.
2019. dec. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Persze attól is függ mennyi az annyi. 50ezret nem éri meg állampapírba tenni, de 5 millión már érdemes elgondolkodni.
2019. dec. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%
5 milliot se eri meg allampapirba tenni. Van evi 100e ft kamata..
2019. dec. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
A történelem során nem sok olyan államcsődöt jegyeztek fel, amikor a hitelezők nem jutottak hozzá a vagyonukhoz. Ráadásul a magyar állam nem is oly eladósodott, hogy különösebben a fizetésképtelenségétől kéne tartani.
2019. dec. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jólvan köszönöm a válaszokat, hát egy millió forintot államkötvénybe, meg 500 ezret autóbetétkönyvbe vagy jobban járok ha az összes pénzt kötvénybe fektetem?
2019. dec. 26. 17:36
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

#3 hogy jött ki neked az évi 100k?

MÁP+ 5 millával egy évre leosztva 270k körülre jön ki.

Mi jobb ennél hasonló kockázat mellett?

2019. dec. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%

Én nyitnék egy jó brókernél (pl. Admiral Markets) egy kereskedési számlát, s figyelve az árfolyamokat skalpolgatnék, daytrade-elgetnék. Ha találnék olyan helyzetet, akkor akár hosszabb időre is nyitnék pozit.


S bár feltételes módban írtam, hisz beleéltem magam a helyzetedbe, de én épp ezt csinálom. Az államkötvény éves kamata kb. 2 nap alatt realizálódik. A másik 300 nap hozama extra profit.


Saját tapasztalataim alapján azt mondom, a szabályok betartásával teljesen reális és biztonságos cél lehet az évente számladuplázás.


Biztos nem csücsültetném a pénzem pár százalék kamatért egy olyan számlán, ahol más használja tőzsdei kereskedésre, s gazdagszik vele. Merthogy, amikor beteszed a pénzed a bankba, akkor ez történik vele.

2019. dec. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6


Ez valóban barommi jó befektetés, a hozama eléri kb. az infláció felét. Tehát, a pénzromlás csak fele olyan mértékben fogyasztja a pénzed, mintha a fiókban tartanád.

2019. dec. 29. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 elárulod ezt hogy számoltad ki? Mégis milyen mértékű inflációval számoltál? :D

Illetve mit ajánlasz helyette?

2019. dec. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
16%

Utsó, én a hetessel szimpatizálok.


A tőzsde, a forex rendkívül rugalmas, tényleg két nap alatt realizálódik az a pár százalék, amit az állam egy

év után könyöradományként visszaad.

Biztos nem adnám oda nekik a pénzem, hogy ők nyerészkedjenek rajta, ha ugyanazt én is meg tudom csinálni egy szál laptoppal.


Az inflációra... A posta 15-20%-kal emel évente. Az élelmiszerek 20-40%-kal drágulnak évente. Add hozzá a z ingatlan és a hozzá kapcsolódó áremeléseket... Minden más is drágul, bőven a kormány által hazudott infláció feletti mértékben... Nem olyan bonyolult ez.

2019. dec. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!