Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem éri meg 1-2 százezer...

Miért nem éri meg 1-2 százezer forintot állampapírba fektetni?

Figyelt kérdés

Több kérdésnél láttam, amikor ilyen kisebb összegek befektetéséről kérdez valaki, akkor azt mondják neki, hogy ennyi pénzt nen éri meg állampapírba tenni.


Kérdés, hogy miért nem éri meg? Ha mondjuk a havi megtakarításom 150 ezer forint, akkor szerintem jobb, ha minden hónapban veszek 150 ezerért pl. PMÁP-ot(csakis államkincstárnál), mintha csak év végén vennék 1 800 000-ért, mivel így pl. a januári megtakarítás már majdnem egy éve kamatozik, júniusi már fél éve... és így tovább. Minél korábban kezd el kamatozni a pénz annál jobb, szerintem. De nyugodtan javítsatok ki ha tévednék vagy nem tudnék valamiről, ami miatt mégsem így van, ahogy én gondolom.


2019. dec. 28. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
De megéri.
2019. dec. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Ne a gyk válaszokat vedd alapul. Itt a többségnek 100 milla se lenne elég egy vállalkozásra és havonta 5 milliókat keresnek 23 évesen otthonról.
2019. dec. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Azt hogy "nem éri meg" ne szó szerint értsd! Azért írják mert 100.000Ft-ot kábé tök mindegy mibe teszel mert a kamatkülönbség évente úgy 1-2 ezer forint. Emiatt nem éri meg görcsölni hogy a legjobbat választod avagy sem...
2019. dec. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem te félreértetted azokat a válaszokat. Ezt azoknak írják, akiknek MINDEN VAGYONUK AZ A PÁR SZÁZEZER FORINT. Nem annak, aki havonta tud félretenni százezreket.


Ha minden vagyonod pár százezer forint és nem is tudsz havi szinten félretenni komoly összeget, akkor azt a pár százezret, mint vésztartalékod, tartsd nyugodtan bankszámlán akár lekötetlenül is.


Ezek a válaszok erre vonatkoznak. Ha havi szinten teszel félre százezreket, abból vegyél nyugodtan havi szinten állampapírt

2019. dec. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem érdemes semennyi pénzt állampapírba tenni. Hacsak nem akarsz infláció alatti hozamot.


Ha valódi hozamot akarsz, akkor érdemes nyitni egy kereskedési számlát egy jó brókercégnél, s akár több ezer instrumentummal kereskedni.


Az állampapír éves hozamát kb. 2 nap alatt lehet biztonságosan realizálni. A többi 300 nap pedig lehetőséget ad arra, hogy évente megduplázd a tőkéd.


Egyébként, ha állampapírba teszed, ugyanez történik, a számlakezelő tőzsdére viszi, évente többször megduplázza, neked pedig ad belőle néhány százalék kamatot...

2019. dec. 29. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, te nagyon rossz befektetési tanácsadó lennél. A saját pénzed úgy forgasd, ahogy akarod, de az emberekhez ennyire nem érteni... A legtöbb ember pénzügyi kultúrája ott van, hogy bankbetét, készpénz és ingatlanba fektetés. Sokan még az államkötvénytől is félnek, nemhogy a tőzsdétől. Erre azt mondod neki, hogy nyisson értékpapírszámlát. Ez szerinted a lakosság hány százalékának reális? Mondjuk úgy a 18-40 közötti férfiak 20%-ának? A többiek közül meg 1%?


Ne magadból indulj már ki! Hanem hogy a legtöbb ember se nem akarja forgatni a saját pénzét így, se az időt, se az energiát nem szánná rá ezekre. Csak mondják meg neki, mi az ami biztonságosan hoz X fix százalékot. Nem úgy adunk tanácsot másoknak, hogy magunkból indulunk ki

2019. dec. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ne magadból indulj már ki!"


Nem magából indul ki. Te el tudod képzelni egy olyan valakiről, aki 31%-on áll a GYK-n, hogy évente duplázza a pénzét a tőzsdén? Maximum álmában...

2019. dec. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A többi 300 nap pedig lehetőséget ad arra, hogy elveszítsd a tőkéd is...
2019. dec. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

#7


A GYK százalék nem a válaszadót minősíti, hanem az a sok "szakértőt", aki pontoz.


#8


A szabályok betartásával lehetetlen elveszítened a pénzed a tőzsdén. Olyan ez, mint a villanyszerelés. Ha betartod a szabályokat, nem halsz bele. Ha ne tartod be, akkor lehet, első nap.


Többiek,


épp azért kellene tőzsdéznie (is) az embereknek, mert az a komfortzónájukon kívül esik. Meg vállalkozniuk is kellene. Akár munka mellett, nulla kockázattal. Nemcsak a pénzért, hanem a tanulás miatt is. Meg belevágniuk egy jó MLM-üzlet építésébe, melynek szintén nulla kockázata van, ellenben amellett, hogy pénzt hoz, rengeteg hasznos dologra megtanítja z embert.



Ja, semmi olyat nem írok/javasolok, amit magam ne csinálnék... Veletek ellentétben.

2019. dec. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7


Ja, amúgy 2 óra 50 perc volt a leggyorsabb számladuplázásom :) Ezt persze senkinek nem ajánlom. Én sem a teljes tőkémmel csináltam.


Mindig tartok olyan tőkét, ami kockázati tőke, játékra tartom. Ezzel a résszel szoktam néha ilyen őrültségnek tűnő dolgokat csinálni.


Egy év alatt duplázni, az teljesen normális, minden tőzsdei kereskedő által bőven a lehetséges és biztonságos határon belül van.


Ha egy év alatt akarsz duplázni, akkor a szabályokat olyan szinten betartod, hogy szinte nulla a kereskedésed kockázata.

2019. dec. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!