Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2018. szeptember óta nincs...

2018. szeptember óta nincs bejelentett állásom, így a TB-m sincsen azóta fizetve. TB fizetés?

Figyelt kérdés

Nem jelentettem be a NAV-nál.

Ha most rendezni szeretném az eddigi tartozást, akkor azt csak személyesen tudom bejelenteni, hogy 2018.szeptember óta “nem dolgozom” és fizetni szeretném a TB-m illetve az eddigi elmaradtakat is, vagy ügyfélkapun keresztül is megoldható, hogy ezt kérvényezni tudjam?

Illetve részletfizetést bárki kérvényezhet? Megoldható az is online felületen?

Vagy gyorsabb és egyszerűbb ha személyesen intézem illetve személyesen kérek részletfizetési lehetőséget?


2019. dec. 29. 20:54
 1/8 A kérdező kommentje:

Feltéve ha van lehetőség online felületen kérvényezni.

Csak mert jobban örülnék neki ha megoldható volna, szeretném elkerülni a kellemetlen kérdéseket, hogy eddig miért nem fizettem stb...

Nem azért mert nem akartam, hanem mert az a 7ezerert forint is sokat számított nekem, most egy kicsit úgy állok anyagilag, hogy ezt a felgyülemlett x összeget (nem tudom mennyi lehet?!) kifizessem.

2019. dec. 29. 20:57
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Az kb.100.000 forint lehet.

Személyesen kellene bemenned, mert amikor megszűnt a munkaviszonyod, utána ugyan volt még 45 nap türelmi idő, amíg biztosítva voltál, de be kellett volna jelenteni, hogy magad fizeted.

Részletfizetést bárki igényelhet, ha bemész egyből le is adhatod a kérelmet, általában meg szokták adni.

2019. dec. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Ja, és senki nem fog kérdezni semmit. Bemész elmondod, hogy TB tartozásod van, amit szeretnél rendezni és kész. Elmondják, hogy mennyi az annyi, és megbeszélitek a lehetőségeket. Rengeteg embernek van tartozása, és nincs joguk megkérdezni, hogy miért nem fizetted, az nem érdekel senkit.
2019. dec. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Ha nem jelentetted be az adóhatósághoz a T1011 számú nyomtatványon, hogy X. Y. naptól fizetned kell az egészségügyi szolgáltatási járulékot, akkor egyáltalán nem biztos, hogy jelen pillanatban van járulék tartozásod.

Tehát hiába is mennél be személyesen, ilyet nem fog tudni mondani Neked senki.

A bejelentkezés alapján 30 napjuk van arra, hogy meghatározzák a fizetendő járulékokat, melyről határozat formájában Téged is értesítenek.


Viszont, ha már kibukott, hogy nem voltál biztosított 2018. szeptembere óta, de nem is jelentkeztél be járulék fizetésére, akkor írásban felhív a NAV, hogy igazold azt, hogy nem is kellene fizetned járulékot (például nyugdíjas lettél, GYES-ellátást kapsz stb.). Ha ezt nem teszed meg, akkor "hivatalból" írják elő a járulékot. Erről is értesítenek írásban.


Ha erre vonatkozóan semmiféle értesítést nem kaptál, akkor még nincs a NAV-nál járulék tartozásod.


Ügyfélkapun keresztül mindent tudsz intézni, a kérelmeket is. Viszont addig nincs értelme kérelmet benyújtani, amíg az adófolyószámládra nem könyvelik fel visszamenőleg a járulékokat. Az majd csak az előíró határozatok jogerőre emelkedése után fog megtörténni.

Azt követően mehet a kérelem.


Bejelentkezni a 19T1011 nyomtatvány kitöltésével lehet, ahova azt a dátumot kell beírnod, amikortól fizetned kellett volna magad után a járulékot.

Munkaviszony megszűnése után még annyit napig nem kell fizetned az eü. szolg. járulékot, ahány napig a megszűnt munkaviszonyod fennállt, de ez maximum 45 nap lehet csak. Tehát ha 8 napig volt munkaviszonyod, akkor csak 8 napig nem kell fizetned, ha 1226 napig volt, akkor pedig 45 nap "haladékot" adnak.


Az ADATLAP benyújtása után feldolgozzák azt (30 nap), majd határozat formájában értesítenek arról, hogy mikortól mennyi összeget kellett volna befizetned. Amint a határozat jogerős lesz, felkönyvelik az adófolyószámládra visszamenőleg az összegeket.


Utána nyújthatsz be kérelmet, melyben részletet, halasztást, vagy mérséklést kérhetsz.

Minden esetben vagyonfeltárást végeznek, az alapján döntik el, hogy a kérésednek eleget tesznek-e.

Egy kérelem van, amikor nincs vagyonfeltárás, vagyis ha 2 feltételnek megfelelsz, akkor mindenféleképpen megadják. Ha a tartozás nem haladja meg az 500 ezer forintot, és először nyújtasz be az adott összegekre ilyen jellegű kérelmet. Ezt hívják AUTOMATIKUS RÉSZLETFIZETÉSI KÉRELEMNEK.

Minden kérelemhez van formanyomtatvány. Amelynél vagyont is feltárnak, ott érdemes azt használni, mert úgyis kérni fogják utólag.

Automatikus részletfizetéshez elfogadják a "kockás papíron" megírtat is, ha egyértelműen beleírod, hogy az automatikus részletfizetési lehetőséggel szeretnél élni, valamint hogy hány hónapra kéred azt. Maximum 12 hónapra kérhető a részlet!


Nyomtatványokat itt találod:

Adat- és változás bejelentő lap (ezen kell bejelentkezni a járulék fizetése alá)

[link]


Kérelmek:

Első sorban az a nyomtatvány, amelyhez vagyonfeltárás tartozik. Második sorban van az automatikus részletfizetési kérelem.

[link]


Ahogy már írtam, ügyfélkapun keresztül mindegyik benyújtható. Csak a sorrendre, és időpontra figyelj, ahogy már fentebb írtam.

2019. dec. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát nekem küldött a NAV értesítőt hogy X összegű tartozásom van és hogy X összeget fizesek havonta. Meg fellebeztem! És annak ellenére hogy nincs bejeletett munka helyem több mint 12 éve és több mint 12 éve nincs TB fizetve utánam. Annak ellenére nem is kell hogy fizesek egy árva Ft-ot sem! Mert meg fellebeztem a NAV határozatot, azzal hogy 53%-os egészségkárosodott vagyok. Ugyanis aki legalább 50% vagy 50%-ot meghaladó egészség károsodott annak alanyi jogon jár a TB! És ebben az esetben nem is kell fizetni TB-t.
2021. jún. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az más szitu, ha kapsz olyan ellátást, ami által járulék fizetése nélkül i jogosult vagy "ingyenes" orvosi ellátásra.


Az 5. válaszoló története nem mostani lehet, ugyanis 2020. július 01-jétől már nem a NAV határozza meg a fizetési kötelezettséget (ha van), hanem a NEAK. A NEAK pedig jó esetben tud arról, ha valaki például rehabilitációs ellátott, GYES ellátott, nyugdíjas stb.

2021. júl. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os váaszíró részére! Én voltam az ötödik válasz iró! Csak és kizárolag emelt összegű vagyis magasabb összegű családi pótlékot kapok. De rendelkezek Rehabilitációs Szakigazgatási szerv által ki állitott olyan dokumentummal amelyen rajta van hogy: Össz-szervezeti egészség károsodás: 53%, egészségi állapot 47%. Ez az igazolás bőven elég a Navnak. Ez ügyben például itt talász imfót: [link] -
2021. júl. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm az infót, ismerem a tb. törvényt, nem írtam azzal ellentétest, amit Te állítottál.


Mint írtam 2020. júliusától új rendszer van érvényben. A régi és az új rendszer összevezetése jelenleg is folyik, tehát még pár éven keresztül lesznek benne anomáliák. Lesz olyan, akinek a "járulékmentességet" nem kell igazolnia már, mert tud róla a NEAK, lesz olyan, akinél nem tud róla, mert például 20 éve külföldön él, semmilyen információ nincs erről a birtokukban. Neked Kedves 5-ös válaszoló kellett igazolnod azt, hogy miért nem vagy járulék-fizetésre kötelezett. Ezek szerint nem azért, mert rehabilitációs jellegű ellátást kapsz, hanem azért, mert egészségkárosodásról van igazolásod.


Ez ettől még mindig más szitu, mint a kérdező problémája. :)


Tb. törvény 22. §:

Egészségügyi szolgáltatásra jogosult a biztosítottakon túl az, aki...

"megváltozott munkaképességű, illetve egészségkárosodást szenvedett és munkaképesség-változásának mértéke az 50 százalékot, illetve egészségkárosodásának mértéke a 40 százalékot eléri, vagy egészségi állapota 50 százalékos vagy ennél kisebb mértékű, és az illetékes hatóság erre vonatkozó igazolásával rendelkezik,"

2021. júl. 3. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!