Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kaptam ajándékba 2 millió...

Kaptam ajándékba 2 millió forintot nagyszülőktől, készpénzben. Elkerülhetetlen az illetékfizetés, ha be akarom tenni bankszámlára?

Figyelt kérdés

Nem lehet elkerülni az illetékfizetést? Úgy tudom 150 ezertől illetékköteles, ha nem egyeneságitól(szülő) kap valaki ajándékba pénzt. És mi van, ha több alkalommal kaptam mondjuk tőlük 150 ezer alatti összegben?


Nem lesz gyanús pénzmozgásként jelentve, ha berakom a bankszámlámra?


Be akarom fektetni, hogy ne értéktelenedjen el a pénz és ne otthon legyen tartva, mint a nagyszülőknek, de nem akarom, hogy meggyanúsítson a nav.


2019. dec. 31. 20:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Hivatalosan igen, illetékköteles. De 2 milló a kutyát nem érdekel, nem fogja senki megkérdezni, hogy honnan van. Ha meg mégis, azt mondod, a szüleidtől meg diákmunkából. De nem kérdezik meg, ne aggódj.
2019. dec. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
A nagyszülő is egyenesági rokon, így nem kell illetéket fizetni.
2019. dec. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
A mai kamatszintek mellett tobbe kerul a bankban tartani, mint amennyi kamatot kapsz erte, csak szolok.
2019. dec. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Diákmunkából nem lehet, mert már nem vagyok diák pár éve, hanem már dolgozom. Ezt a pénzt több összegben kaptam évek alatt, csak eddig itthon gyűjtögettem össze. Esetleg azt tudnám mondani, hogy eladogattam mindenféle nem használt tárgyakat pl. ruhák, műszaki cikkek, ez-az stb. Kaparó sorsjegyen nyertem, meg ilyenek. Csak ekkora összegnél nem tudom mennyire hihető.
2019. dec. 31. 20:52
 5/14 A kérdező kommentje:

3#!


Állampapírba tenném.

2019. dec. 31. 20:53
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Mondhatod azt is, hogy évek óta félretetted a zsebpénzt, szülinapi pénzt stb. Ellenőrizni nem tudják, ahogyan azt sem, hogy egyösszegben kaptad. Én sem tenném be számlára egyébként.
2019. dec. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8%

Én sem tenném be számlára. De esetleg még vehetsz gépjárműnyeremény betétkönyvet postán, OTP bankban lehet ezt megvásárolni több féle értékben. Apránként veszel 100 ezerért mondjuk és akkor abba van befektetve a pénzed. Hozama nulla, de nem is veszteséges ha szükséged van a pénzre azonnal kitudod váltani és forintra pontosan annyit kapsz vissza mint amennyiét vásároltad. A másik az hogy havonta sorsolásokon vesz részt a könyved amin autót lehet nyerni, ha nem váltod ki 1 hónapig nem vész el az autó, csak az árát kaphatod meg akár 10 év múlva ha nem figyeled így akkor egyik betétkönyved értéke több millió forint is lehet, ami lehet nagyon jól fog jönni ha új autót szeretnél vásárolni, vagy lakást, házat vennél egyszer.

Én még ebben gondolkodnék. Az állampapír sem rossz de én nem bízom abban. Mondjuk nekem nincs több megtakarításom 200 ezer forintnál az is biztos.

2019. dec. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy előttem már írták, de úgy látszik, senki nem foglalkozik vele:


A nagyszülő is egyenesági rokon!

2019. dec. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem fog érdekelni a kétmillió forintod. Értem, hogy neked sok pénz de naponta sok ezren raknak be vagy vesznek ki ennyi pénzt a bankból. Ha akarnák se tudnának ezzel foglalkozni.


Arról nem is beszélve, hogy a nagyszülő is egyeneságbeli rokon.

2019. dec. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"de nem akarom, hogy meggyanúsítson a nav."


Miért is tenné? Bűncselekményből származik netán? :)


Gondolod, hogy a NAV napi szinten nézegeti egyesek bankszámláját? Nincs is rálátása.


Ami az adózást, valamint illetékfizetést illeti:


Adó része: Magánszemélyek közötti ajándékozás személyi jövedelemadó alól mentes. Más adó hatálya alá nem tartozik.


Illeték része: Egyenesági rokonok közötti ajándékozás mentes az ajándékozási illeték fizetése alól.


A nagyszülő, akárcsak a szülő egyenesági rokonnak minősül még ma is. :)


Nyugodtan beteheted bankszámlára, a lőtéri kutyát nem fogja érdekelni.

2020. jan. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!