Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valaki novemberben lett...

Ha valaki novemberben lett nyugdíjas, ugyanúgy kap már emelést?

Figyelt kérdés
Köszi előre is
2020. jan. 1. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én dec. 26-án lettem anno nyugdíjas és januárban kaptam emelést.
2020. jan. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. A nyugdíjtörvény szerint jan.01-től jár a nyugdíjemelés mindenkinek, akinek a nyugdíját előtte állapították meg. Szóval már akkor is járna a nyugdíjemelés, ha december 31-i hatállyal állapították meg a nyugdíjat, így a novemberben megállapított nyugdíjra is jár az emelés.


62. § (1) A tárgyév január 1-je előtti időponttól megállapított társadalombiztosítási nyugellátást - ideértve a 6. § (4) bekezdésében meghatározott ellátásokat és a baleseti járadékot is - a megállapítás naptári évét követően minden év január hónapjában az emelés évére tervezett fogyasztói árnövekedésnek megfelelő mértékben kell emelni.

2020. jan. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
természetesen
2020. jan. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
Természetesen Ön is ugyanúgy megkapja a boltban az áremeléseket.
2020. jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a 2.8-at kapja meg, a 0.7-et nem.
2020. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!