Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Betegbiztosítással kapcsolatos...

Betegbiztosítással kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megnéztem ma a biztosítási jogviszonyomat az ügyfélkapun és visszamenőleg megnéztem az előző munkahelyeimet is.


2017 júniusában kezdtem egy helyen, ahol 2 hónapot húztam le és a bejelentésem megtörtént, de az ottani adatok szerint a kijelentésem nem. Legalábbis nem szerepel a kijelentésem dátuma.


Írtam egy üzenetet emiatt, de majd 30 nap múlva levélben értesítenek.


Létezik, hogy ahol nem szerepel a kilépés dátuma, oda még be vagyok jelentve?


Mert a többinél azonnal látszott amikor bejelentettek és amikor kijelentettek. Ennél meg csak a bejelentés dátuma van meg.


Hol tudok személyesen érdeklődni?


Köszönöm


2020. jan. 2. 14:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos nem 100%-os a rendszer amúgy. Többféle lehetőség van. Az egyik amit te is írtál, hogy elfelejtettek kijelenteni. A másik az, hogy nem sikerült rendesen feldolgozni a kijelentést, nem látszik nálad a rendszerben. Ez sajnos elég gyakori, a mi cégünknél megtörtént jópár ember kijelentése, meg is vannak a kijelentő papírok, nav igazolás is róla, az ebev rendszerben pedig még mindig nyitott jogviszonyként szerepel.


Amennyiben megvannak a kilépő papírjaid, stb, battyogj be egy nav ügyfélszolgálatra és mondd el nekik is a problémádat és majd ránéznek a rendszerre.

2020. jan. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Létezik, persze. Elfelejtettek kijelenteni, de nem ment rád bevallás, így nem jelent semmit. Legalább is neked nem, majd az ügyintéző kap egy ejnye bejnyét és kijelent visszamenőleg.

Amúgy a cégnél ahol dolgoztál, ott tudsz érdeklődni.

2020. jan. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én azt hittem, hogy ha be vagyok jelentve, akkor automatikusan megy minden, tehát akkor pluszba fizetve van a TB-m is. Akkor ezek szerint nincsen? Mondjuk túlfizetésről sosem kaptam papírt, mert volt 2 hónap amikor magamnak fizettem.


Bár logikus, hogy ha fizetni kellene utánam mindent, akkor nem felejtenének el kijelenteni.

2020. jan. 2. 17:40
 4/15 A kérdező kommentje:

Most átböngésztem és 2018 novemberében dolgoztam 1 helyen, ahol megírtam a felmondásomat. Onnan sem vagyok még elvileg kijelentve. Bár amilyen fejetlenség volt ott is, nem csodálom, hogy lassan 2 hónap nem volt elég.


Onnan pl.a kilépőpapírjajmat sem kaptam meg azóta sem, csak ígéretek voltak.


Hiába nézem az oldalon, csak azt látom, hogy elvileg van biztosítási jogviszonyom. Akkor gyakorlatilag ezek szerint arról a munkahelyről nincs vagy nem biztos, hogy van.

2020. jan. 2. 17:43
 5/15 anonim ***** válasza:
Hol nézted: TAJ-ban, vagy EBEV-ben?
2020. jan. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
TAJ-ban.
2020. jan. 2. 22:01
 7/15 A kérdező kommentje:
A biztosítási jogviszony menüpont alatt van, a NEAK oldalán.
2020. jan. 2. 22:03
 8/15 anonim ***** válasza:
Nézd meg az EBEVben, ott részletesebben fent vannak az adatok.
2020. jan. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Azt hol találom meg? Lehet én vagyok vak. :D
2020. jan. 3. 12:26
 10/15 anonim ***** válasza:

[link]

Használom a szolgáltatást

belépsz:

Szolgáltatások

Biztosítotti bejelentések lekérdezése

Biztosítotti adatok biztosított részére

Új lekérdezés

Megadod az időintervallumot

Lekérdezés

excelben megnyitja

D oszlop foglalkoztató neve

Amikor bejelent valaki, akkor csak az F oszlopba ír adatot

amikor kijelent, akkor az F-be és a G-be

Össze-vissza rendezi, érdemed vagy időrendre, vagy foglalkoztatóra rendezned.

2020. jan. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!