Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek ezt lehet?

Szerintetek ezt lehet?

Figyelt kérdés

Kiskorú vagyok és szoktam bizniszelni jófogáson könyvekkel,vagy órákkal.


Ez legális?



2020. jan. 2. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha saját dolgaidat adod el, akkor évi 600 ezer ft-ig legálisan adhatod el, adózás nélkül.


Ha üzletszerűen kereskedsz vele, akkor nem legális, adóköteles.


Még mielőtt lehúznátok, hogy "úgysem lehet tudni, a sajátját adja-e el vagy sem, kiskapuk," stb - csak a törvény szerinti dolgokat írtam le.

2020. jan. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nyilván 16 évesen nem fogom üzletet nyitni :D

Csak hallottam az osztály legjobb tanulójától akinek az édesanyja bíró,h "gyermek nem árusiíthat"...

2020. jan. 2. 17:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha eladsz valamit jövedelmed keletkezik. Szerződést sem írhatsz alá kiskorúként. Ebben igaza van a bírónőnek. Szülői engedély nélkül pedig kiskorúként nemigen lehet jövedelmed.
2020. jan. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nyugodtan lehet. Egyébként 16 évesen már fiatalkorú vagy, nem kiskorú.
2020. jan. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

14 éves kor felett a SAJÁT, megúnt, kinőtt, feleslegessé vált dolgaidat eladhatod, de úgy nem "bizniszelhetsz", hogy megveszed olcsón és eladod drágán.

Ha ezt rendszeresen csinálod, abból gond is lehet.

És nem, nem hülék a NAV-nál sem: "kicsit sem feltűnő ám", hogy ha valaki hetente, 2 hetente hirdet 14 éves korában pl. más-más órákat.

2020. jan. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!