Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Várhatok még álláskeresési...

Várhatok még álláskeresési segélyt?

Figyelt kérdés
Októberben kezdtem a segélyhez intézni a papirokat, volt egy kis csúszásom is, de végül novemberben 43 napot állapítottak meg. Azt mondta az ugyintezo, decemberben brutto 190et kapok, amibol meg lejon, aminek lekell. Kaptam is 138ezret a számlámra. Engem az érdekelne, hogy ezt a 138at visszamenoleg oktoberre, valamint novemberre kaphattam? Es hogy most januarban meg varhatok-e pénzt? Azt olvastam, hogy 3 hónapig jar. Nyilvan az a megoldas hogy varok, aztan vagy jon, vagy nem, csak kivancsi vagyok mert 3het mulva koltozok ki kulfoldre, igy lenne helye ennek a kis pénznek is

2020. jan. 3. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy mennyi ideig jár, attól függ, mennyi munkaviszonyod volt előtte, de max 90 napig kaphatod. Ha neked 43 napot állapítottak meg, akkor annyit. Az összeg pedig a bruttó átlagfizud 60%-a,de max a minimálbér összege. 25% a levonás, szóval egy hónapra tavaly max 111750 forintot adtak. Vagyis ha te 138 ezret kaptál, az biztosan több, mint egy hónapra szólt.

Én amúgy kb egy évvel előtted regisztráltam, kaptam egy határozatot, amin rajta volt, hogy hány napig, napi mekkora összeget kapok, ilyen papírodnak neked is kell lennie.

2020. jan. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha 43 napot állapítottak meg, akkor 43 napig jár. 3 hónapig annak jár akinek kb 3 év munkaviszonya volt előtte. Ha neked nem volt ennyi nem jár 3 hónapig.
2020. jan. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!