Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Normális, korrekt cégeknél is...

Normális, korrekt cégeknél is szokott vizsgálódni a NAV?

Figyelt kérdés

Kaptam egy kb 30 kérdéses pakkot, amiben nyilatkoznom kell céges kapcsolatos dolgokról.

Tisztességes cégeknél is vizsgálódhatnak így, vagy ez inkább a simlisekre vonatkozik?


2020. jan. 3. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Tisztességeseknél is persze. Bőven elég, ha egy számlád olyan cégnél landolt, vagy olyan cégtől vettél valamit, aki problémás. Kapcsolódó ellenőrzések tömkelege van jelenleg is.


Egyébként más esetben is szokott jogkövetési eljárás lenni. Vagy esetleg egy nagyobb áfavisszaigénylésnél is megnézhetik, hogy jogos volt-e, stb.


Ha nincs vaj a füled mögött, akkor nem kell izgulni.

2020. jan. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Amíg nem vizsgálódtak, addig nem tudják, hogy simlis-e a cég.
2020. jan. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha bárki bejelentést tesz egy cég ellen, akkor a NAV kivizsgálja az ügyet. Ha a bejelentö csak le akarta volna járatni ok nélkül, akkor is.
2020. jan. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 ez se igaz. Én bejelentést tettem egy cég ellen (és mellé rendőrségi feljelentést is), mert a kivitelezési munkát nem fejezte be és 600e forintnyi anyaggal adós is maradt.


Rendőrség semmit nem tett a ami napig, NAV, szintén nem tett semmit. Pénzemet nem láttam. A cég ma is működik, csak a feljelentésemhez csatlakozott még másik 30 károsult a rendőrség szerint.


A cég még mindig működik.

2020. jan. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kormányközeli cégnél dolgozol, akkor sosem fogsz velük találkozni. Ellenkező esetben mindent kivizsgálnak és nyugodj meg találni is fognak valamit amiért büntethetnek,
2020. jan. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze ez a dolguk

Ha volt tulajdonos váltás kaphattal ilyet de sok más oka is lehetett. De megválaszolása azt kész,

2020. jan. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!