Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meg kell szüntetnem a munkavis...

Meg kell szüntetnem a munkaviszonyomat ahhoz, hogy a bölcsödei támogatást igénybe vegyem? A fiz nélküli szabi inaktív munkaerőpiaci státusz?

Figyelt kérdés

Az igénylőlap azt kéri mióta vagyok munkanélküli.

A tájékoztatóba azt írja a MÁK, hogy inaktív munkaerőpiaci státuszom legyen.

Én ugye bár jogi állományba vagyok, fiz nélküli szabin, de nem gondolnám, hogy munkanélküli vagyok.

Falun élek, itt nincs hely a bölcsibe, a városba ahol dolgoztam és dolgozni fogok, állami bölcsibe nem veszik fel, kapott helyet egy magán intézménybe 55 ezer a havi díj. Csak segítseg lenne az állami támogatás.


2020. jan. 4. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:

A tájékoztató szerinti inaktív munkaerő-piaci státusz alatt nem tudom, hogy mit értenek.

Talán megér egy telefont feléjük.

2020. jan. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Telefont azt nem szokásuk felvenni, de utánna kell kérdeznem. Inaktívnak gondolom magam, de nem vagyok munkanélküli, viszont az online igénylőlap kérdezi, hogy mióta vagyok munkanélküli.
2020. jan. 5. 18:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Utánanéztem:

Munkaerőpiacra való visszatérést, arra való belépést ír a tájékoztató.

Te a visszatérő kategória vagy, ha a fizetés nélküli szabadságot gyermekgondozás miatt veszed igénybe jelenleg.


Továbbá egyéni vállalkozás esetén a szünetelést is inaktívként kezeli. Ők sem indítanak csak ezért egy új vállalkozást.


És ami miatt tuti, hogy kérvényezheted:

"Milyen mezőt kell választanom a belépéskori monitoring adatoknál, ha jelenleg CSED-en vagyok (munkahelyemről jöttem CSED-re, így inaktívnak számítok, de elvben foglalkoztatott vagyok, hisz visszavárnak a

munkahelyemre)?

Ha jelenleg CSED-en van, akkor inaktív munkaerőpiaci státuszúnak számít, ezért válassza a "Jelenleg nem dolgozom, de aktívan állást keresek és munkába is tudnék

állni" lehetőséget."


Tájékoztatja a fentiekről az ügyfeleket a Magyar Államkincstár a saját holnapján. :)

2020. jan. 6. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Sikerült a támogatást igénybe venni? A gyed inaktív munkaerő piaci státusznak minősül? Ugyanarra a munkahelyre tértél vissza, ahonnan korábban csedre/gyedre eljöttél? Köszönöm válaszod.
2021. febr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!

Igen, igénybe vettem a támogatást.

Én felmondtam a munkahelyemen, de nem a támogatás miatt, nem akartam oda vissza menni.

2021. febr. 25. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!